X Jubileuszowy Memoriał im. Zdzisława Strzmiecznego w Radioorientacji Sportowej

Ponad 100 zawodników i zawodniczek z Polski i Ukrainy uczestniczyło w X Jubileuszowym Memoriale im. Zdzisława Strzemiecznego – Honorowego Obywatela Gminy Zamość w Radioorientacji Sportowej pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Zamość. Zawody te, były równocześnie Klubowymi Mistrzostwami Europy Europejskiej Federacji Radioorientacji. w konkurencjach: foxoring w paśmie 144 MHz, dystans klasyczny w paśmie144 MHz oraz dystans klasyczny w paśmie 3,5 MHz. W uroczystym podsumowaniu dwu dni zawodów, który odbył się na terenie Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu udział wzięły: Pani Jadwiga Strzemieczna żona oraz Pani Małgorzata Strzemieczna córka śp. Zdzisława. W jego trakcie można było obejrzeć wystawę poświęconą pamięci Patrona Zawodów oraz zdjęcia z poprzednich edycji tych zawodów. Przybyłych na podsumowanie przywitała Prezes UKS Azymut Siedliska Pani Dorota Czarny. Następnie wystąpił Wójt Gminy Zamość Pan Ryszard Gliwiński, który w swoim przemówieniu, podziękował wszystkim uczestnikom za tak liczny coroczny udział w wydarzeniu i życzył sukcesów w dalszej części rywalizacji. Dyplomy oraz okolicznościowe medale za miejsca I-III wręczali: Wójt Gminy Zamość Pan Ryszard Gliwiński oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Płoskiem Pan Leszek Stankiewicz.. Po dekoracji, wszystkich przybyłym gościom i przedstawicielom klubów Organizatorzy wręczyli pamiątkowe statuetki przygotowane z okazji Jubileuszu. Medale dla najlepszych zawodników oraz okolicznościowe statuetki ufundowane zostały przez Samorząd Gminy Zamość, współorganizatora wydarzenia. Następnie Pan Wójt oraz Pani Małgorzata Strzemieczna wspólnie ukroili pierwszy kawałek Jubileuszowego Tortu, a Pani Prezes zaprosiła na poczęstunek  przygotowany przez KGW Lipsko. Podsumowanie ostatniego dnia zawodów oraz klasyfikacji łącznej klubów odbyło się w Szkole Podstawowej w Sitańcu. Wyróżnienia wręczał Dyrektor Wydziału Społecznego i Promocji Gminy Pan Konrad Dziuba. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Polskie Radio Lublin, Katolickie Radio Zamość oraz portal internetowy roztocze.net. W poszczególnych konkurencjach i kategoriach zwyciężali: foxoring: W12: Anastasiia Korniienko – Club Lider (Ukraina); W14: Anna Peresadko – Sumy (Ukraina); W16: Anastasiia Prokopiuk – SC FOX (Ukraina); W19: Anna Deremed – Kyiw – radio (Ukraina); W20: Olena Fursa – Kyiw – radio (Ukraina); W35: Olena Redka – Sumy (Ukraina); M10: Igor Hamelusz – UKS Azymut Siedliska; M12: Nazar Nesnerovskyi – Łuck (Ukraina); M14: Roman Zhenzhera – Kyiw – radio (Ukraina); M16: Yehor Yatsenko – Krolevets Olimp (Ukraina); M19: Ostap Derekolenko – Sumy (Ukraina); M20: Dmytro Ishchenko – Kyiw – radio (Ukraina); M40: Maksym Redka – Sumy (Ukraina); M50: Sergii Zelenskyi – Vinnytsia (Ukraina); M60: Mykhailo Puhach – Sumy OtsPO (Ukraina); klasyk 144 MHz: W14 Anna Peresadko – Sumy (Ukraina); W16: Viktoiia Ishchuk – Łuck (Ukraina); W19: Alina Solonenko – Vinnytsia (Ukraina); W20: Mariana Marynchenko – Kyiv – radio (Ukraina); W 35: Olena Redka – Sumy (Ukraina); M14: Illia Prydyba – Kyiv radio (Ukraina); M16: Andrii Ostrovets – Łuck (Ukraina); M19: Anton Orlov – Kyiv radio (Ukraina); M20: Dmytro Ishchenko – Kyiv radio (Ukraina); M40: Serhii Bratchuk – Kyiv radio (Ukraina); M50: Sergii Zelenskyi – Vinnytsia (Ukraina); M60+: Mykhailo Puhach – Sumy OtsPO (Ukraina); klasyk 3,5 MHz: W14: Anna Peresadko – Sumy (Ukraina); W16: Sofiia Pryiemska – Łuck (Ukraina); M19: ViraVladimirova – Vinnytsia (Ukraina); W20: Mariana Marynchenko – Kyiv radio (Ukraina); W35: Olena Redka – Sumy (Ukraina); M14: Illia Prydyba – Kyiv radio (Ukraina); M16: Nazar Movchaniuk – Netishyn (Ukraina); M19: Pavlo Statsenko – Kyiv radio (Ukraina); M20: Vladyslav Ishchuk – Łuck (Ukraina); M40: Volodymyr Gniedov – Kyiv radio (Ukraina); M50: Sergii Zelenskyi – Vinnytsia (Ukraina); M60+: Oleg Fursa – Kyiv radio (Ukraina); klasyfikacja drużynowa: I – Kyiv radio; II – Łuck, III – Vinnytsia, IV – Tczewskie SRS, V – Skierniewickie SRS, VI – Sumy Radioorienteering, VII – Netishyn, VIII – Azymut Siedliska, IX – SCFox Ukraina; X – Club Lider Ukraina, XI – Bielskie SRS, XII – Sumy OtsPO, XIII – Krolevets Olimp, XIV – Kyiv region, XV – MKS Pogoń Siedlce, XVI – Szarotki Rzeszów, XVII – ROC Lubaczow. Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie przy organizacji zawodów: Samorządowi Gminy Zamość za wsparcie finansowe i organizacyjne, sponsorom: Hurtowni Spożywczej Mars, Hurtowni Wędlin Tomar, Państwu Irackim oraz wolontariuszom.

Dorota Czarny – Prezes UKS Azymut