Podsumowanie wakacyjnych szkoleń

63

W sobotnie popołudnie 14 października br., w malowniczym Lipsku Polesiu, na terenie Centrum Geoturystycznego odbyło się oczekiwane przez wielu młodych strażaków podsumowanie obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Zamość. Był to wyjątkowy dzień, który przyniósł nie tylko wiele ciekawych aktywności, ale także integrację i refleksje nad minionym sezonem.
Główną atrakcją dnia była jednak wyprawa w teren, która miała na celu dotarcie do kapliczki św. Romana, położonej w otoczeniu pięknych lasów i pól. Rajd był nie tylko doskonałą okazją do podziwiania uroków natury, ale także do poznania historii okolicy.
Po powrocie z około 7-kilometrowego spaceru, uczestnicy z wielką uwagą obejrzeli prezentację zdjęć z tegorocznego obozu, które ukazywały wszystkie chwile spędzone razem, od treningów i ćwiczeń po wspólne posiłki i zabawę.
Po prezentacji przyszedł czas na zasłużony poczęstunek, który w takim towarzystwie smakował wyjątkowo dobrze i dodatkowo wzmacniał więzi między uczestnikami.
Następnie każdy, zarówno opiekun, uczestnik czy instruktor, miał okazję zgłosić swoje uwagi i spostrzeżenia odnośnie tegorocznej edycji. Te cenne informacje przyszli organizatorzy na pewno wykorzystają do jeszcze lepszej organizacji obozu w przyszłym roku. Drużyny młodych strażaków miały również szansę podzielić się swoimi pomysłami na nowe aktywności i wyzwania.
Organizowane od wielu lat obozy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Zamość to nie tylko wydarzenie sportowe, ale także wyjątkowa okazja do rozwoju osobistego i nawiązywania trwałych przyjaźni. Każdy uczestnik może być pewien, że ta przygoda zostanie z nim na długo i będzie go inspirować w jego przyszłej służbie społecznej.
Poza członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w spotkaniu udział wzięli: Ryszard Gliwiński – Wójt Gminy Zamość oraz Honorowy Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zamościu, Piotr Koczułap – Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zamościu, Tomasz Bosiak – Komendant Gminny ZOSP RP w Zamościu, Andrzej Lis – Prezes OSP Białowola oraz opiekunowie poszczególnych drużyn.
Organizatorami wydarzenia byli: OSP Białowola jeden ze współorganizatorów obozu, Gmina Zamość oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zamościu.

Druh Konrad Serafin