Spotkaj Jerzego Tkaczyka w GOK-u 7.03.2023

138

Foto-podróżnicze spotkanie autorskie z Jerzym Tkaczykiem odbędzie się we wtorek, 7.03.2023 r., o godz. 16:30 w dużej sali wysockiego GOK-u, gdzie od miesiąca można oglądać niemal 40 zdjęć z tygodniowej „włóczęgi” autora po Hiszpanii. Dodatkowo, Pan Jurek opowie o swoich hiszpańskich wrażeniach i wyświetli rzutnikiem te zdjęcia, które są dla niego szczególnie ważne. Zapraszamy.

Tłem spotkania będzie głównie foto-wystawa, pt. „Hiszpańskie refleksje”, ale w ciągu ostatniego miesiąca Pan Jurek zdążył już odwiedzić inne kraje Europy, o co tez będzie można go zapytać. Mieszkaniec podzamojskiej wsi Wysokie lubi samotnie podróżować bez przewodnika po różnych krajach z aparatem fotograficznym po ręką. Najbardziej interesuje go sztuka, architektura, w tym słynne zabytki sakralne. W Hiszpanii Pan Jurek wziął na cel Barcelonę, Madryt, Toledo i Bilbao.

Na foto-wystawie „Hiszpańskie refleksje” najwięcej jest ujęć z Barcelony, gdzie podróżnik uwiecznił m.in. słynną niedokończoną Świątynię Pokutną Świętej Rodziny „Sagrada Familia” wg projektu Antonio Gaudiego. W Bilbao jego uwagę przykuła „bryła” gmachu Muzeum Guggenheima, wykonana z giętej blachy tytanowej. Hiszpańska podróż trwała tylko tydzień, ale była wielce owocna. Pan Jurek nie ma wykształcenia fotograficznego – zdjęcia, które wybrał do wystawy, nie są pocztówkowe, ani też nie miały być w założeniach artystyczne, powstały po wpływem emocji, wrażeń, spontanicznych impulsów i chwili zaintrygowania się zastanym stanem rzeczy. Nie są więc opisane, dlatego podczas spotkania będzie można Autora spytać o konkretne ujęcia.

Wystawa podróżnicza zdjęć Jerzego Tkaczyka jest dostępna bezpłatnie w godzinach pracy Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem od poniedziałku do piątku w terminie od 01.02.2023 r. do odwołania.