Dziewczęta zagrały o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zamość

W dniu 4 grudnia br. na nowej hali sportowej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach odbył się Turniej w Minipiłce Nożnej Halowej dla Dziewcząt o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zamość. Organizatorem rozgrywek było Gminne Koło Szkolnego Związku Sportowego oraz Centrum Usług Wspólnych Gminy Zamość. Dziewczęta ze szkół podstawowych z terenu gminy rozegrały swój turniej w dwu kategoriach wiekowych. W kategorii dziewcząt młodszych wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Zawadzie, wygrywając w meczu finałowym z UKP Suchowiczteam II 2:1, a kolejne miejsca wywalczyły: SP Płoskie, UKP Suchowiczteam I, SP Sitaniec i SPiP Kalinowice. Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Blanka Bednarz, Oliwia Brodzińska, Julia Paszko, Aleksandra Ryń, Oliwia Jaworska, Weronika Kępa, Natalia Sołtys, Ewa Szewc. W tej grupie indywidualne nagrody otrzymały: Emilia Małysz z UKP Suchowiczteam – królowa strzelczyń, Anita Feliksiak z SP Płoskie – najlepsza bramkarka oraz Małgorzata Dec z UKP Suchowiczteam II – najlepsza zawodniczka turnieju. Ponadto indywidualną nagrodę ufundowaną przez UKP Suchowiczteam otrzymała także Aleksandra Ryń uczennica SP Zawada.
W grupie starszej pierwsze miejsce w turnieju wywalczyły dziewczęta z SP Płoskie w składzie: Klaudia Roch, Natalia Radlińska, Marlena Sołtys, Emilia Wiatrzyk, Aleksandra Momot, Małgorzata Bożek, Alicja Janiga, Oliwia Głąb przed SP Kalinowice, SP Zawada, SP Mokre i SP Wysokie. Indywidualnie nagrodzone zostały: Ola Momot z SP Płoskie – królowa strzelczyń, Natalia Lisiewicz z SP Zawada – najlepsza zawodniczka i Marlena Sołtys z SP Płoskie – najlepsza bramkarka.
Podczas podsumowania puchary, dyplomy oraz statuetki wyróżnionym zawodniczkom wręczali Piotr Koczułap – Przewodniczący Rady Gminy Zamość oraz Mirosław Kołtun Wiceprzewodniczący Rady Gminy Zamość w obecności św. Mikołaja, który na zakończenie obdarował dziewczęta słodyczami.

Na podstawie protokołów z zawodów WSP: K. Czerwieniec