Zawodniczki UKP Suchowiczteam na turnieju w Kraśniku

Udanie rozpoczęły 2022 rok zawodniczki UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska, udziałem w III Charytatywnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta Kraśnik Wojciecha Wilka. Zawody rozegrano 22 stycznia, w hali miejscowego MOSiR.
Głównym celem przyświecającym organizacji turnieju było zebranie funduszy na rehabilitację i zakup pionizatora dla Hani Bednarz, przy okazji rywalizacji sportowej.
Po rozegraniu meczów w trzech kategoriach wiekowych – 2007, 2010, 2013, wyłoniono zwycięzców. Juniorki młodsze /2007/ UKP Suchowiczteam z kompletem punktów i bilansem 18:0, zajęły pierwsze miejsce, w finale pokonując drugi zespół Powiślanki Lipsko /mazowieckie/ 8:0, natomiast orliczki /2010/, osłabione brakiem czterech zawodniczek, sklasyfikowane zostały na miejscu czwartym, po dwóch remisach i dwóch porażkach.
Organizatorzy nagrodzili statuetkami dwie nasze juniorki – Najlepszą Zawodniczką wybrano Martynę Nowosad, a koronę Królowej Strzelczyń z 8 golami zdobyła Jagoda Wróbel.
Klasyfikacja turnieju w kat. 2007:
1.UKP Suchowiczteam 2.Powiślanka II Lipsko 3.Stella Kraśnik 4.Powiślanka Lipsko 5.Unia Lublin 6.Stella II Kraśnik
Klasyfikacja Turnieju w kat.2010:
1.Unia Lublin 2.Izabella Puławy 3.Stella Kraśnik 4.UKP Suchowiczteam 5.Izabella II
Dla rocz. 2007 i mł. był to pierwszy w tym roku udział w rywalizacji piłkarskiej, natomiast rocz. 2010 i mł. zainaugurował rozgrywki 17 stycznia w Płoskiem, wygrywając etap gminny i awansując wraz z rocz. 2012 i mł. do etapu powiatowego Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.
Zawodniczki trenera Wojciecha Suchowicza w Kraśniku wystąpiły w następujących składach:
2007 i mł.: Karolina Żebura, Martyna Nowosad, Aleksandra Bednarz, Roksana Kozłowska, Milena Skiba, Patrycja Bronikowska, Jagoda Wróbel, Maja Petryk.
2010 i mł.: Rozalia Kłos, Maja Staszczak, Nicole Serafin, Karolina Sierkowska, Jagoda Mroczek, Aleksandra Momot, Julia Hałas.

Wojciech Suchowicz