Zagrają o puchary

97

Gminnego Koło Szkolnego Związku Sportowego Gminy Zamość, zaprasza dziewczęta i chłopców ze szkół i klubów działających na terenie Gminy Zamość, do udziału w turniejach w minipiłce halowej nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zamość. Turnieje dziewcząt z roczników 2010 i młodszych oraz 2009-2008 odbędą się w dniu 30 listopada br. na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Płoskiem, natomiast chłopcy z tych samych roczników zagrają dzień później na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Zgłoszenia do udziału w turniejach przyjmowane są do dnia 28 listopada do godziny 12.00 pod numerem telefonu 693133056 – Piotr Chabros. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie turniejów. Zapraszamy.

REGULAMIN:

Turnieje w Minipiłce Nożnej Halowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zamość
Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Zamość

Organizatorzy: Organizatorami turniejów są: Gminne Koło Szkolnego Związku Sportowego oraz Centrum Usług Wspólnych Gminy Zamość przy współpracy Szkoły Podstawowej w Płoskiem i Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

Terminy, kategorie wiekowe i miejsca:
– 30.11.2022 (środa) – dziewczęta rocznik 2010 i młodsze, SP Płoskie
– 30.11.2022 (środa) – dziewczęta rocznik 2009-08, SP Płoskie
– 01.12.2022 (czwartek) – chłopcy rocznik 2010 i młodsi, SP Zawada
– 01.12.2022 (czwartek) – chłopcy rocznik 2009-08, SP Zawada
początek rozgrywek o godz. 9:00.

Uczestnictwo:
drużyny składają się z zawodniczek i zawodników szkół podstawowych, klubów i stowarzyszeń sportowych, działających na terenie Gminy Zamość, jedną drużynę stanowi 12 zawodników/czek.

Przepisy gry:
– zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN z ułatwieniami oraz SZS,
– zespół składa się z 4 zawodników czynnie grających w polu + bramkarz,
– czas gry zostaje ustalony w zależności od ilości zgłoszonych drużyn,
– zawodników obowiązuje obuwie typu halówki, itp.,
– cecha mini piłki nożnej: piłka halowa niskoodbijająca się,
– pole bramkowe: pole bramkowe do piłki ręcznej,
– bramkarz może chwytać piłkę rękami tylko w polu bramkowym, w tym również po podaniu od własnego zawodnika,
– gra bez „spalonego”,
– zmiany zawodników: hokejowe ze strefy zmian,
– rzut karny z linii rzutów karnych do piłki ręcznej,
– bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką w obrębie własnej połowy lub poprzez wykop piłki leżącej na polu gry, ale nigdy z powietrza.

Punktacja:
– za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt, za przegraną 0 pkt.,
– o kolejności miejsc decydują: większa liczba zdobytych punktów, wynik bezpośredniego spotkania, lepsza różnica bramek między zainteresowanymi, większa liczba zdobytych bramek między zainteresowanymi, lepsza różnica bramek z całego turnieju, większa liczba zdobytych bramek z całego turnieju, rzuty karne po meczu remisowym.

Inne postanowienia:
– zgłoszenia do turnieju przyjmowane są pod nr telefonu: Piotr Chabros – 693133056, do dnia 28 listopada 2022r. do godziny 12.00, zgłoszenia pisemne w dniu zawodów
– w przypadku braku badań lekarskich, odpowiedzialność ponosi opiekun danej grupy,
– w przypadku udziału w zawodach dużej ilości szkół, organizator zastrzega sobie losowanie drużyn na grupy 3 lub 4 zespołowe,
– z każdej grupy awans do dalszej gry zdobywa tylko zwycięzca danej grupy,
– następne mecze rozgrywane są systemem „każdy z każdym” aż do wyłonienia zwycięzcy.

Nagrody:
drużyna za zajęcie pierwszego miejsca otrzymuje Puchar Przechodni Przewodniczącego Rady Gminy oraz dyplom. Drużyny za zajęcie miejsca I-III otrzymują puchary i dyplomy. Nagrodzeni zostaną również Król Strzelców oraz Najlepszy Bramkarz turnieju. Zwycięstwo szkoły w turnieju jest równoznaczne ze zdobyciem tytułu Mistrza Gminy Zamość w Piłce Nożnej Halowej na rok szkolny 2022/2023 i możliwością reprezentowania Gminy Zamość w rozgrywkach szczebla powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Organizatorzy zapewniają przejazd dla reprezentacji szkół, zabezpieczają obsługę sędziowską, obsługę medyczną. Organizatorzy nie ubezpieczają od NNW. Organizator zastrzega sobie prawo interpretacji regulaminu.