Wicie wianków w Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu poświęconym wspólnemu wiciu wianków, nawiązując w ten sposób do zwyczajów nocy świętojańskiej.

Udział w spotkaniu jest nieodpłatny. Odbędzie się ono przy Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem (adres: Wysokie 84, 22-400 Zamość), w dniu 24 czerwca 2022 r. (piątek), w godzinach od 13:30 do 18:00.

Wspólnie będziemy wyplatać wianki z kwiatów, ziół i traw jakie organizatorzy spotkania znajdą na okolicznych łąkach. Spróbujemy również rozpoznać zebrane rośliny.

Ze względu na konieczność zabezpieczenia roślin do wicia wianków obowiązują zapisy do udziału w spotkaniu. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć ich ograniczoną ilość.

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:30 do 14:00:
• osobiście w siedzibie GOK-u (Wysokie 154, 22-400 Zamość),
• telefonicznie pod numerem 797 384 700,
• mailowo pod adresem gok@gminazamosc.pl

Osoby, które nie zdążą się zapisać, zapraszamy z własnymi kwiatami lub w charakterze obserwatora.

Dla dzieci, które podczas spotkania uwiją wianki, przewidujemy upominki – niespodzianki.

Warsztaty są finansowane w ramach dotacji podmiotowej z budżetu Gminy Zamość dla GOK-u.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem