Sukcesy karateków w Warnie

13

W dniach 11-12.06.2022 roku w Warnie (Bułgaria) odbyły się 35 Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin. Wzięło w nich udział 534 zawodników z 22 krajów. Sześcioosobowa reprezentacja Zamojskiego KKK walczyła z najlepszymi zawodnikami Europy. Wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie – zademonstrowali siłę i waleczność. Niejednokrotnie pokonywali własne słabości i emocje pokazując, że są czołówką najlepszych zawodników nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Wyniki zawodników Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin: mistrzynią Europy w kumite w kategorii juniorek – 60kg została Matylda Bień. Zdobywając Mistrzostwo Matylda zakończyła starty w kategorii juniorek. Nowy sezon, nowe starty rozpocznie już w kategorii seniorka; mistrzynią Europy w kumite w kategorii juniorek młodszych +60kg została także Martyna Nowosad; medal brązowy Mistrzostw Europy wywalczył Alan Kania w kumite w kategorii młodzików -55kg; Mikołaj Łoza w kumite w kategorii młodzików -40kg pierwszą walkę wygrał z reprezentantem Bułgarii, a w drugiej po zaciekłym pojedynku uległ zawodnikowi z Ukrainy, ale zakwalifikował się do finałowej ósemki; Jakub Przyczyna zakwalifikował się do finałowej ósemki i zakończył zawody na miejscu szóstym; Dawid Kania nie zakwalifikował się do finałowej ósemki w swojej kategorii. Start w zawodach takiej rangi wieńczy całokształt ciężkiej pracy, którą zawodnicy wykonują na każdym treningu latami. Wierzę w to, że wszyscy nasi zawodnicy wrócili z zawodów z podniesioną głową, a przegrane jedynie zmotywują ich do osiągania w przyszłości jeszcze lepszych wyników. Zawodnikom gratulujemy Osu!