SUCHOWICZTEAM i złoto LZS

38

21 czerwca na Stadionie w Wilkowie odbył się finał Mistrzostw Woj. Lubelskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych – ,,Piłkarska Kadra Czeka’’ dla dziewcząt rocz. 2007 i mł. Po rozegraniu eliminacji powiatowych w meczu o awans na Finały Ogólnopolskie Krajowego Zrzeszenia LZS spotkały się drużyny LKS Wilki Wilków – pow. opolski i UKP Suchowiczteam – pow. zamojski.
Juniorki trenera Wojciecha Suchowicza zwyciężyły zespól trenera Grzegorza Starczynowskiego, wynikiem 11:0 /5:0/, po golach: Jagody Wróbel /6/, Martyny Nowosad /2/, Alicji Krępińskiej, Marty Sierkowskiej i Mai Petryk.
Najlepszą Zawodniczką organizatorzy wybrali Martynę Nowosad, a Królową Strzelczyń została Jagoda Wróbel. W drużynie juniorek UKP Suchowiczteam udanie zadebiutowały dwie zawodniczki z rocz. 2011, Natalia Ćwik i Jagoda Mroczek.
UKP Suchowiczteam po raz trzeci z rzędu będzie reprezentował województwo lubelskie podczas Finałów Krajowych, które odbędą się w Zamościu w dniach 18-21 lipca br. Dotychczas zawodniczki Klubu z Wólki Panieńskiej zajmowały miejsca – 7 – 2020 i 5 w 2021.
Po awansie i udziale kategorii U-10 w Finałach Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion’’ o Puchar Tymbarku jest to druga w ciągu miesiąca promocja zawodniczek Wojciecha Suchowicza na szczebel ogólnopolski w rozgrywkach młodzieżowych.
Skład złotych medalistek: Karolina Żebura, Marta Sierkowska, Aleksandra Bednarz, Alicja Krepińska, Milena Skiba, Maja Petryk, Martyna Nowosad, Anna Wołoch, Maja Koza, Oliwia Bzówka, Jagoda Wróbel, Ada Kliszcz, Aleksandra Momot, Natalia Ćwik, Jagoda Mroczek, Patrycja Bronikowska, Roksana Kozłowska. Kier. Zespołu Marcin Siekierda.
Na 5. rocznicę /czerwiec 2017/ założenia Stowarzyszenia UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska, dziewczęta trenujące w zamojskim klubie uzyskały 5 awansów na szczebel wojewódzki w pięciu różnych kategoriach rozgrywkowych w ciągu jednego miesiąca: U-10 Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku – 1 miejsce, U-12 – 4 miejsce, rocz. 2009 i mł. Mistrzostwa Województwa LZS Mała Piłkarska Kadra Czeka – 2 miejsce, rocz. 2007 i mł. Mistrzostwa Województwa LZS Piłkarska Kadra Czeka – 1 miejsce, U-15 – Mistrzostwa Juniorek mł. LZPN – 1 miejsce.

Wojciech Suchowicz