Śladami zamojskich Żydów – historyczne spacery po Zamościu

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość zaprasza mieszkańców i sympatyków Gminy Zamość na spacery z przewodnikiem po Starym Mieście w Zamościu i jego okolicach.

Spacery odbędą się w wybrane czerwcowe i lipcowe soboty i niedziele:
– 12 czerwca 2022 r. (niedziela)
– 18 czerwca 2022 r. (sobota)
– 9 lipca 2022 r. (sobota)
– 17 lipca 2022 r. (niedziela)

Spacery rozpoczynają się o godzinie 10:00 i trwają do 2,5 h.
Miejsce spotkania grupy: Nowa Brama Lubelska. Miejsce zakończenia: przystanek kolejowy przy ul. Peowiaków. Długość trasy przejścia wynosi ok. 3 km.

Podczas spaceru, poprzez odwiedzenie wybranych miejsc, będziemy poznawać historię Żydów, zamieszkujących Zamość od 1588 r. do 1942 r.

Udział w spacerze jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszego zarezerwowania miejsca i jego potwierdzenia – co najmniej 4 dni przed planowanym terminem spaceru. Udział w spacerze rezerwujemy dzwoniąc pod numer telefonu GOK-u tel. 797 384 700, od pn. do pt. w godz. od 8:00 do 14:00 lub wysyłając maila pod adres m.misztal@gminazamosc.pl. W dniu spaceru jego uczestnicy są zobowiązani wypełnić stosowne druki zgłoszenia oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Dla grup zorganizowanych zgłaszanych przez sołectwa Gminy Zamość, organizacje pozarządowe oraz placówki oświatowe działające na terenie Gminy Zamość istnieje możliwość ustalenia innego terminu realizacji spaceru (także w dni robocze), po uzyskaniu zgody organizatora. Zainteresowane grupy prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy (dane kontaktowe powyżej) lub osobisty z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem, Wysokie 154, 22-400 Zamość.

Spacery odbędą się bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Odwiedzane obiekty zwiedzamy z zewnątrz. Na życzenie grupy zorganizowanej istnieje możliwość zwiedzania Synagogi Zamojskiej, po uiszczeniu przez nią wymaganej opłaty wstępu do obiektu.

Spacery odbywają się w roku 79. rocznicy powstania w getcie warszawskim i 80. rocznicy rozpoczęcia Akcji Reinhardt. Wydarzenia są finansowane w ramach dotacji podmiotowej z budżetu Gminy Zamość dla GOK-u.

Serdecznie zapraszamy do udziału