Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zamość – turniej chłopców 2022

Areną zmagań w minipiłce nożnej halowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zamość dla chłopców reprezentujących szkoły podstawowe z terenu Gminy Zamość była hala sportowa w Zawadzie. Wzięły w nim udział 4 drużyny chłopców starszych z klas VII i VIII oraz 7 drużyn chłopców z klas VI i młodszych. Turnieje dla obydwu grup zostały przeprowadzone w dniu 1 grudnia br. z udziałem św. Mikołaja z workiem słodyczy. Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonała Ewa Szykuła Dyrektor Szkoły. Rywalizację wśród chłopców starszych, którzy grali systemem każdy z każdym wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Zawadzie w składzie: Sebastian Ordyniec, Mikołaj Kic, Krzysztof Warchoł, Radosław Sołtys, Kacper Brzuchala, Błażej Duda, Filip Polski, Krystian Witoszka, opiekun Tomasz Moch, a kolejne miejsca zdobyli: SP Wysokie, SP Żdanów, SP Płoskie. W tej kategorii tytuł „Króla Strzelców” wywalczył Krystian Witoszka zdobywca 4 bramek, a „Najlepszym Bramkarzem” został Dawid Kapuśniak z SP Wysokie. Wyniki meczów: Płoskie – Zawada 0:3, Żdanów – Wysokie 0:1, Płoskie – Żdanów 0:3, Zawada – Wysokie 1:0, Płoskie – Wysokie 0:3, Zawada – Żdanów 0:0.
Turniej dla drużyn chłopców młodszych, który rozgrywany był już po raz XXI został przeprowadzony systemem pucharowym do dwu przegranych. Zwycięzcą w tej grupie została reprezentacja Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach grająca w składzie: Karol Bartmański, Kacper Karol Barwiński, Maksymilian Bogucki, Szymon Kirczuk, Hubert Kołakowski, Marcel Kycko, Bartłomiej Molenda, Igor Ożóg, Wiktor Radziszewski, Bartłomiej Strzelecki, Jakub Studziński, Konrad Tomasz Wiater, Gabriel Adam Wilczewski, opiekun Krzysztof Głuchowski. Miejsce II zajęła Szkoła Podstawowa w Płoskiem, miejsce III Szkoła Podstawowa w Sitańcu, a pozostałe szkoły ex aequo miejsca IV: SP Zawada, SP Żdanów, SP Wólka Wieprzecka i SP Wysokie. Królem strzelców tego turnieju został Igor Ożóg z Kalinowic, a najlepszym bramkarzem Wojciech Magryta z Płoskiego. Wyniki meczów: Kalinowice – Wysokie 3:0, Sitaniec – Zawada 0:0 (2:3 karne), Płoskie – Wólka Wieprzecka 3:0, Kalinowice – Zawada 1:0, Płoskie – Żdanów 3:0, Sitaniec – Wólka Wieprzecka 3:0, Wysokie – Żdanów 3:0, Sitaniec – Zawada 1:0, Wysokie – Sitaniec 1:3, Kalinowice – Ploskie 3:0, Sitaniec – Płoskie 1:1 (2:3 karne). Na zakończenie puchary, dyplomy i statuetki dla wyróżnionych zawodników wręczali: Ewa Szykuła Dyrektor Szkoły oraz Konrad Dziuba Dyrektor Wydziału Społecznego i Promocji Gminy Zamość. Organizatorem zawodów sfinansowanych z budżetu Gminy Zamość było Gminne Koło Szkolnego Związku Sportowego, przy współpracy z Centrum Usług Wspólnych i Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

Na podstawie protokołów zawodów UGZ KC