Ostatnia w tym roku Akcja Poboru Krwi w Gminie Zamość

W ramach zadania publicznego „Promowanie i wspieranie idei honorowego krwiodawstwa wśród mieszkańców Gminy Zamość” w dniu 13 listopada 2022 r. zorganizowano Listopadową Akcję Poboru Krwi. Tym razem pobór przebiegał w świetlicy wiejskiej w Białowoli, gdzie mimo jesiennej aury panował ciepły, serdeczny klimat. A to za sprawą sporej ilości przybyłych dawców gotowych tego dnia podzielić się bezcenną krwią. To dzięki nim finalnie zebrano ponad 37 litrów niczym nie zastąpionego surowca. Spośród 95 zarejestrowanych do poboru osób, 83 dawców spełniło zdrowotne warunki do przeprowadzenia donacji.
Oprócz dobrej atmosfery towarzyszącej akcji, dawcy mogli liczyć, jak zawsze, na zestawy upominków i gadżetów oraz możliwość wylosowania atrakcyjnych bonusów. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Białowoli zadbały, aby z akcji nikt nie wyszedł głodny, w ramach regeneracyjnego posiłku serwowały dawcom pożywny bigos.
Na akcji prowadzono także zbiórkę „Podaj dalej”, w ramach której każdy dawca mógł podzielić się otrzymaną za oddaną krew czekoladą. Tym razem zebrane słodkości przekazano w ręce pracownika Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu. Tym samym słodkie tabliczki trafią do potrzebujących dzieci, zasilając X edycję inicjatywy „I Ty zostań Świętym Mikołajem”.
Wszystkim dawcom, osobom zaangażowanym w organizację krwiodawczych działań, gminnym jednostkom serdecznie dziękujemy za drogocenną pomoc.
Wielkie podziękowania należą się również fundatorom nagród losowych, tj.: Pizzeria Ewa, Krówka Zamojska, Hejo Swojak, Metro, Ski Surf, Fitness Platinum, Delikatesy Centrum u Małgosi, Cartway, BRJ Jakubiak, Kamil Pyś Fit&Lifestyle Coach.

SHDK Maria JS