Ogólnopolskie Roztoczańskie Zawody w Biegu i Marszu na Orientację

Uczniowski Klub Sportowy Azymut serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskich Roztoczańskich Zawodach w Biegu i Marszu na Orientację – przez sport przypominamy o historii. Wydarzenie jest poświęcone pamięci bohaterów i ofiar Powstania Zamojskiego – partyzantów walczących w obronie wysiedlanej ludności Zamojszczyzny z lat 1942-1943. W programie zawodów przewidziano między innymi: biegi przełajowe dla przedszkolaków i uczniów z klas I-III; biegi na orientację w kategoriach sportowych i popularyzacyjnych, trasy marszowe dla grup rodzinnych i patroli szkolnych urozmaicone zadaniami z wiedzy historycznej, przyrodniczej i kulturowej regionu oraz spacer z kijkami nordic walking z przewodnikiem. Odbędzie się ono w dniu 14 maja br. na terenie Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu, w godz. od 9.00 do 13.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do środy, tj. 11 maja br. Aby wziąć udział w biegach lub marszach patrolowych wystarczy posiadać własny kompas. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie zawodów oraz na stronie internetowej www.azymutsiedliska.cba.pl.
Projekt pod Patronatem Wójta Gminy Zamość zostanie zorganizowany przy wsparciu organizacyjnym i finansowym Gminy Zamość, Lubelskiego Związku Orientacji oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.