Najmłodsze zawodniczki UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska najlepszą drużyną województwa

W dniach 30-31 maja w Międzyrzecu Podl. odbyły się Finały wojewódzkie XXII Edycji Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion’’ o Puchar Tymbarku z udziałem zespołów dziewcząt i chłopców
– mistrzów powiatowych w kategoriach U-10 i U-12.
W kategorii U-10 zwyciężyły zawodniczki trenera Wojciecha Suchowicza, pokonując w finale
Niedźwiadka Chełm 2:0, po golach Mileny Wagi i Mai Staszczak. Zanim młodziutka ekipa z Wólki Panieńskiej podniosła główne trofeum, pokonała jeszcze pięć innych drużyn: SP Majdan Górny 6:0, Legion Grabów 4:1, Unię Bełżyce 6:0, Unię Wilkołaz 7:0, Unię Lublin w rzutach karnych 2:1.
Królową strzelczyń, z 11 trafieniami, została Nikola Bryk. UKP Suchowiczteam jako Mistrz województwa będzie reprezentował Lubelszczyznę podczas Finałów Ogólnopolskich w Warszawie, 12-14 czerwca. Oprócz rozegrania meczów wśród najlepszych szesnastu
zespołów w Polsce, wielu atrakcji i nagród, dziewczęta skorzystają z możliwości obejrzenia
meczu Reprezentacji Polski i Belgii na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Skład złotych dziewcząt: Julia Hałas, Maja Staszczak, Nikola Bryk, Nicole Serafin,
Barbara Żelechowska, Małgorzata Dec, Lena Rybińska, Jagoda Bucior i Milena Waga.
Natomiast w kategorii U-12 / rocznik 2010 i młodsze/ dziewczęta UKP Suchowiczteam zajęły czwartą lokatę, wygrywając trzy mecze eliminacyjne i ulegając w rzutach karnych najpierw Legionowi Grabów, a później Niedźwiadkowi Chełm. Zespół od etapu gminnego, przez powiatowy do meczu o brąz w Finałach wojewódzkich, grał w sześcioosobowym składzie czyli bez możliwości przeprowadzenia zmian. W grupie eliminacyjnej pokonały Izabellę Puławy 2:0, SP Hannę 3:1 i SP Kąkolewnicę 5:1.
Skład: Jagoda Mroczek, Natalia Ćwik, Ada Kliszcz, Karolina Sierkowska, Rozalia Kłos, Aleksandra Momot.
W pięcioletniej działalności UKP Suchowiczteam jest to kolejny awans zawodniczek Wojciecha Suchowicza na poziom ogólnopolski: 2020 – Centralna Liga Juniorek U-15 PZPN /rocznik 2005 i mł./, Wicemistrzostwo w Ogólnopolskich Finałach Małej Piłkarskiej Kadry Czeka LZS/2007 i mł./, siódme miejsce w Krajowych Finałach PKCZ LZS/2006 i mł./, 2021 – dwukrotnie piąte miejsca w Krajowych Finałach LZS/2009 i mł. i 2007 i mł./.

Wojciech Suchowicz