Limanowa Cup 2022

25

W dniach 2-4 lipca 2022 roku 26-osobowa reprezentacja UKS Azymut Siedliska wystartowała w XIX edycji zawodów w biegu na orientację „Limanowa Cup”. Dla większości zawodników to były pierwsze tak duże zawody, w których brali udział, a dla wszystkich wielkim wyzwaniem było zmierzenie się z górzystym terenem Beskidu Wyspowego.
Pierwszy etap rozegrano w miejscowości Wilkowisko, na mapie obejmującej 3 góry obok rezerwatu przyrody Kostrza. Etap kolejny odbył się w Kasinie Wielkiej, gdzie zawodnicy biegali wokół góry Śnieżnik obok stacji narciarskiej. Ostatni etap i podsumowanie zawodów zostało zorganizowane w Rabce-Zdroju na terenach parku zdrojowego. W zawodach wystartowało ponad dwustu zawodników z całej Polski. Spośród zawodników Azymutu najlepsze miejsca w klasyfikacji po trzech etapach zajęli: M12: Bartłomiej Paruch – miejsce IV, Mikołaj Tur – miejsce VII; M14: Krystian Kość – miejsce VII; K10N: Antonina Dużyńska – miejsce V. Karolina Sierkowska – miejsce VI, Justyna Seń – miejsce VII; M10N: Jakub Kiecana – miejsce VI, Kuba Dziduch – miejsce VII; KM10: Antoni Halinowski – miejsce V, Zuzanna Kołtun – miejsce VI. Dziękujemy za waleczność i gratulujemy udanych startów!
Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie internetowej klubu www.azymutsiedliska.cba.pl oraz na stronie Limanowa Cup 2022. Wyjazd na zawody został zorganizowany ze środków budżetowych Gminy Zamość.