Krwiodawcze służby poborowe znów w akcji

W dniu 14 sierpnia 2022 r. w miejscowości Mokre odbyła się Otwarta Akcja Poboru Krwi „KRWIODAWCZE SŁUŻBY POBOROWE”. Sołectwo Mokre stało się niezmiennym partnerem podczas organizacji sierpniowych Akcji w Gminie Zamość. Dzięki tej współpracy oraz zaangażowaniu wielu jednostek i osób, a przede wszystkim dawców podczas akcji udało się zebrać ponad 43 litry krwi. Na wstępie zarejestrowało się 114 osób, jednak po wstępnych badaniach do oddania krwi zakwalifikowało się 97 osób. Wielkie Brawa i podziękowania dla wszystkich, którzy tego dnia próbowali i dla tych, którzy podzielili się bezcennym surowcem.
Była to Akcja nieco inna niż zwykle… Tym razem plac zielony przy świetlicy wiejskiej w Mokrem przerodził się w miasteczko służb mundurowych. Pokazy sprzętu, wyposażenia i promocja stoisk służb mundurowych, pokaz pierwszej pomocy, gaszenia oleju, pokaz broni sportowej i kolekcjonerskiej, zabawy sportowo-ruchowe dla najmłodszych i dmuchańce. Tego wszystkiego każdy uczestnik spotkania mógł doświadczyć oraz skorzystać z oferty będąc tego dnia z nami. Ponadto pyszna grochówka, porcja z grilla i co nieco ze słodkości…wszystko to, aby umilić krwiodawcom i ich rodzinom niedzielne popołudnie spędzone w tak szczytnym celu.
Tego dnia stoisko Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość, jak zawsze tętniło życiem. Członkowie Stowarzyszenia obdarowywali dawców gadżetami promocyjnymi, upominkami oraz krzewem/kwiatem w doniczce, które stało się symbolem „niesienia pomocy” na akcjach, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Ponadto można było wylosować atrakcyjny fant w formie bonu lub karnetu, dzięki uprzejmości naszych dobroczyńców, którzy wielokrotnie już wspierają tego typu podarunkami nasze Akcje.
Serdeczne podziękowania kierujemy do: Studio Figura, Spływy kajakowe Relax, Krówka Roztoczańska, Powiedz Cześć, Delikatesy Centrum u Małgosi w Komarowie, Pizzeria Ewa, Swojak Kebab, Lody Bosko, Cartway, Metro, Hejo Pizza, Biuro Rachunkowe Iwona Jakubiak, Aeroklub Ziemi Zamojskiej.
Na akcji prowadzono zbiórkę „PODAJ DALEJ” – w myśl której chętni dawcy mogli podzielić się otrzymaną czekoladą, która trafi do podopiecznych placówek o działalności społecznej. Można też było zarejestrować się w bazie szpiku kostnego.
Nie obyło się bez ciepłych słów uznania i upominków z rąk Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Zamościu Pani Anny Miki – dla najbardziej zaangażowanych w organizację Akcji Poboru w Gminie Zamość. Wójt Ryszard Gliwiński podkreślił przy tej okazji, jak bardzo docenia współpracę z personelem RCKiK oddział w Zamościu. Dzięki wspólnym działaniom na rzecz poprawy zdrowia i niejednokrotnie ratowania życia potrzebującym, wspólnie tworzymy KRWIODAWCZE SŁUŻBY POBOROWE. Podsumowując oddano Wielki ukłon w stronę wszystkich dawców oddających krew na gminnych akcjach, jak również w oddziale RCKiK przy szpitalu papieskim.
Wszystkim organizacjom, które tego dnia połączyły swoje siły w ramach krwiodawczego spotkania stokrotnie dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni za przyjęcie zaproszenia oraz za wspólną integrację. DZIĘKUJEMY: Komendzie Miejskiej Policji w Zamościu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Stabrowie, Kołu Gospodyń Wiejskich w Stabrowie, Zarządowi Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Zamościu – jednostce w Mokrem, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Azymut Siedliska, Zakładowi Karnemu w Zamościu, Zamojskiemu Stowarzyszeniu Strzeleckiemu „Twierdza” oraz Roztoczańskiej Grupie Ratowników Drogowych.

Już dziś Z CAŁEGO SERCA ZAPRASZAMY na listopadową Akcję Poboru Krwi, która odbędzie się 13 listopada 2022 r. w świetlicy wiejskiej w Białowoli.

Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Gminy Zamość, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość, Rejonowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu, Sołectwo Mokre, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu z jednostką OSP w Mokrem.

Prezes SHDK: Maria JS