IX Memoriał im. Zdzisława Strzemiecznego

W dniach 6-8 maja br. gościliśmy na terenie Gminy Zamość uczestników zawodów w radioorientacji sportowej – IX Memoriale im. Zdzisława Strzemiecznego, Honorowego Obywatela Gminy Zamość. W zawodach pod Patronatem Wójta Gminy Zamość, udział wzięło ponad 60 zawodników z najlepszych klubów Polski i Ukrainy. Zawody w radioorientacji sportowej, popularnie zwane „łowami na lisa”, polegają na poszukiwaniu przy pomocy odbiorników, ukrytych w lesie 5 nadajników na określonym przez organizatora terenie. Każdy z zawodników miał szansę wywalczyć okolicznościowy medal w biegach klasycznych 3,5 MHz i 144 MHz oraz w foxoringu 144 MHz. W sobotnie popołudnie podczas podsumowania I i II dnia zawodów, które odbyło się w Centrum Geoturystycznym w Lipsku Polesiu, uczestników powitał i medale wręczał Wójt Gminy Zamość pan Ryszard Gliwiński. Na zawodach obecna była także żona śp. Zdzisława pani Jadwiga wraz z córką Małgorzatą. Po części oficjalnej był czas na rozmowy i integrację podczas ogniska zorganizowanego przez klub, przy wsparciu sponsorów: firmy TOMAR Hurtownia wędlin s.c. oraz Masarni Henryka Irackiego.
W klasyfikacji klubów nasza reprezentacja zajęła miejsce VI, a zwyciężył Łuck przed Kijowem i klubem z miejscowości Netishyn – wszystkie z Ukrainy. Punkty dla naszego klubu wywalczyli: w konkurencji foxoring: w kategorii W10: Zuzanna Szarek – miejsce I, Zuzanna Kołtun – miejsce II, Justyna Seń – miejsce III; w kategorii M10: Jakub Kiecana – miejsce I; w M12: Mikołaj Tur – miejsce I, Bartłomiej Paruch – miejsce II; w kategorii W14: Amelia Adamiak – miejsce VI; w kategorii M16: Paweł Paruch – miejsce III; w konkurencji klasyk 144 MHz: w kategorii M16: Paweł Paruch – miejsce VI; w konkurencji klasyk 3,5 MHz: w kategorii M20: Szymon Kłoczek – miejsce III; w kategorii W20: Marta Godzisz – miejsce V. Szczegółowe wyniki poszczególnych biegów oraz zdjęcia z zawodów znajdują się na stronie internetowej organizatora www.azymutsiedliska.cba.pl. Całość wydarzenia, pod kierownictwem pani prezes Doroty Czarny i skarbnika Piotra Chabrosa, przy wsparciu środków budżetowych Gminy Zamość zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Azymut Siedliska.

Na podstawie przesłanych informacji UGZ KC