Gminne Biegi Przełajowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości

9 listopada br. na trasach biegowych przy Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Żdanowie odbyły się Gminne Biegi Przełajowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu Gminy Zamość. Nad zawodami patronat objął Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński.
Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego apelu związanego z Narodowym Świętem Niepodległości przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej w Żdanowie i złożenia wiązanek kwiatów przy tablicy upamiętniającej nadanie szkole imienia. Wiązanki złożyli przedstawiciele startujących zawodników oraz Samorządu Gminy Zamość. W biegach wzięło udział około 300 zawodniczek i zawodników reprezentujących wszystkie szkoły podstawowe z naszej gminy. Indywidualnie zawodnicy za zajęcie miejsc I-VI otrzymywali dyplomy, a za miejsca I-III okolicznościowe medale. Wyróżnienia najlepszym wręczał Konrad Dziuba Dyrektor Wydziału Społecznego i Promocji Gminy Zamość.
Medaliści biegów w poszczególnych kategoriach, w kolejności zajętych miejsc: dz. klasa I: Lena Wiatrzyk – Wysokie, Helena Pacanek – Wysokie, Sandra Żołkoś – Wysokie; chł. klasa I: Gabriel Bednarz – Zawada, Jan Proć – Kalinowice, Nikodem Mazurek – Zawada; dz. kl. II: Maja Romańczuk – Mokre, Laura Buczyńska – Białowola, Nikola Pabich – Sitaniec; chł. kl. II: Aleksander Szpindor – Pniówek, Kacper Turczyniak – Zawada, Marcin Kozak – Mokre; dz. kl. III: Nikola Derkacz – Zawada, Roksana Kasiedczak – Zawada, Antonina Chmielewska – Żdanów; chł. kl. III: Paweł Mazur – Kalinowice, Hubert Rybak – Wólka Wieprzecka, Oskar Trond – Żdanów; dz. kl. IV: Julia Ćwik – Pniówek, Rozalia Kłos – Żdanów, Milena Waga – Płoskie; chł. kl. IV: Jan Szpindor – Pniówek, Filip Skuba – Zawada, Jakub Dzięba – Kalinowice; dz. kl. V: Nadia Świszcz – Sitaniec, Wiktoria Kula – Płoskie, Judyta Pawelczyk – Żdanów; chł. kl. V: Kamil Matwiejczuk – Sitaniec, Hubert Kołakowski – Kalinowice, Dominik Twardowski – Kalinowice; dz. kl. VI: Aleksandra Momot – Płoskie, Małgorzata Bożek – Płoskie, Emilia Buńko – Kalinowice; chł. kl. VI: Mikołaj Tur – Płoskie, Adrian Machowski – Borowina Sitaniecka, Dawid Kopiel – Wysokie; dz. kl. VII: Kinga Biszkont – Sitaniec, Emilia Wiatrzyk – Płoskie, Katarzyna Dajos – Sitaniec; chł. kl. VII: Stanisław Kahan – Sitaniec, Bartłomiej Bartnik – Wysokie, Szymon Kudyk – Pniówek; dz. kl. VIII: Magdalena Dąbska – Płoskie, Vanessa Sokołowska – Białowola, Maja Koza – Płoskie; chł. kl. VIII: Marcel Gmitrzuk – Pniówek, Jakub Sokołowski – Białowola, Wiktor Ziemba – Żdanów.
Na zakończenie podsumowano także udział szkół w biegach wiosennych i jesiennych 2022 roku. Do tej klasyfikacji wliczały się punkty zawodników zajmujących miejsca od I do VI w biegach indywidualnych. W tej klasyfikacji szkoły otrzymały dyplomy, a za zajęcie miejsc I-VI puchary, które wręczał Wojciech Suchowicz Radny Rady Gminy Zamość.
Klasyfikacja szkół według miejsc: SP Płoskie – miejsce I, SP Zawada – miejsce II, SP Sitaniec – miejsce III, SP Pniówek – miejsce IV, ZSPiP Kalinowice – miejsce V, SP Borowina Sitaniecka – miejsce VI, SP Żdanów – miejsce VII, SP Mokre – miejsce VIII, SP Wólka Wieprzecka – miejsce IX, SP Lipsko – miejsce X, SP Białowola – miejsce XI, SP Wysokie – miejsce XII.
Organizatorem zawodów był Wydział Społeczny i Promocji Gminy Zamość, przy wsparciu organizacyjnym Szkoły Podstawowej w Żdanowie, Centrum Usług Wspólnych w Kalinowicach oraz Gminnego Zakładu Obsługi Komunalnej Gminy Zamość.

UGZ KC