Finały Ogólnopolskie Tymbarku z Suchowiczteam

10

Zespół U-10 Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego Suchowiczteam Wólka Panieńska reprezentując Lubelszczyznę podczas Ogólnopolskich Finałów Turnieju „Z Podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku, zanotował następujące wyniki:
w fazie grupowej zremisował z Lotosem Gdańsk /pomorskie/ 1:1, uległ KSP Kielce /świętokrzyskie/ 0:1 i SP Sława /lubuskie/ 1:2, następnie w meczach o miejsce, z SAP Brzeg /opolskie/ 0:4, MOSiR Sieradz /łódzkie/ 2:3 i pokonał Lambadę Choroszcz /podlaskie/ 3:1. Ostatecznie zawodniczki Wojciecha Suchowicza zajęły piętnastą lokatę. Mecze eliminacyjne odbywały się w dniach 12-13 czerwca na Stadionie Hutnika Warszawa. Finał Turnieju, 14 czerwca, w czterech kategoriach – U-10 i U-12 dziewcząt i chłopców, miał miejsce na Stadionie Narodowym. Wśród dziesięciolatek zwyciężyły młode piłkarki z UKKS Katowice przed Ślęzą Wrocław.
Trener Wojciech Suchowicz nie mógł wystawić pełnego składu, gdyż jedna z podstawowych zawodniczek z powodów zdrowotnych musiała zostać w domu, co w znacznym stopniu osłabiło historyczny występ Klubu z Wólki Panieńskiej, wśród najlepszych zespołów z naszego Kraju.
Udział w Finałach Ogólnopolskich, największego w Europie Turnieju piłki nożnej dla dzieci, przysporzył dziewczętom, rozpoczynającym przygodę w piłkarskiej pasji, wielu niezapomnianych emocji, doświadczeń, wrażeń, a przede wszystkich mogły po raz pierwszy w życiu kibicować polskiej Reprezentacji w meczu z Belgią podczas Ligi Narodów, na Stadionie Narodowym.
Była to nagroda główna za awans z Finałów Wojewódzkich.
Skład U-10 UKP Suchowiczteam w rozgrywkach finałowych:
rocznik 2012 – Julia Hałas /2 gole/, Barbara Żelechowska, Milena Waga /3/,rocznik 2013 – Maja Staszczak, Nicole Serafin /2/, Małgorzata Dec, Lena Rybińska, rocznik 2014 – Jagoda Bucior. Funkcję kierownika drużyny pełnił Andrzej Bucior, trener Wojciech Suchowicz.

Wojciech Suchowicz