Dzień Dziecka z Gryfem!

Emocje po sobotnim zwycięstwie nad Włodawianką jeszcze na dobre nie opadły, a Stadion Gminny w Zawadzie ponownie wypełnił się radosnym gwarem. Tym razem jednak nie za sprawą świetnej postawy piłkarzy, a pikniku rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorem był STS Gryf Gmina Zamość.
Na długo przed godziną 15.00, czyli startem pikniku, w powietrzu unosił się zapach grillowanych pyszności, a parking pod klubowym budynkiem zamienił się wygodne miejsce do konsumpcji rozmaitych pyszności. Rzesza zadowolonych dzieciaków miała do dyspozycji wiele atrakcji: dmuchane zamki, zjeżdżalnie i trampoliny. Tuż obok na chętnych czekały lody, popcorn i inne frykaski. Nic zatem dziwnego, że kierownik Gryfa Mariusz Sokołowski z delikatną zazdrością w oku spoglądał na kilkuletnie pociechy zaliczające kolejny zjazd z dmuchańca.
Na trawce wokół błyskawicznie pojawiły się więc kocyki, bo przecież piknik to czas relaksu i odpoczynku.
– Wspólnie z Samorządem Gminy Zamość zorganizowaliśmy piknik zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Gościliśmy mieszkańców z wielu miejscowości naszej gminy – podkreślił Prezes Gryfa Tomasz Bondyra. – Takie rodzinne i przyjacielskie spotkania służą głębszej integracji mieszkańców, a przy okazji możemy pokazać, że Stadion w Zawadzie jest wielofunkcyjny. Nie ukrywam również, że zależało nam na promocji naszej akademii.
Oczywiście główne przeznaczenie obiektu znalazło również swoje zastosowanie. W czasie gdy najmłodsi korzystali z uroków zabaw, na płycie boiska odbywał się Turniej piłkarski piątek o puchar prezesa Gryfa. Tym razem jednak w rolę piłkarzy wcielili się rodzice zawodników i trenerzy drużyn naszej akademii. Obiektywnie trzeba przyznać, że panowie radzili sobie lepiej niż dobrze, a kilka akcji i bramek godnych było telewizyjnych kamer.
– Taki turniej to świetny pomysł – nie ukrywał Pan Damian, tata jednego z naszych młodych graczy. – Murawa równa jak stół, pogoda w sam raz i dużo znajomych. Mam nadzieję, że takie pikniki będą odbywały się systematycznie.
Kilka godzin wspólnej zabawy sprawiło, że na twarzach dzieciaków pojawiły się rumieńce radości, a i rodzicom nie brakowało powodów do zadowolenia.
Piknik zorganizowany został ze środków klubu przy wsparciu programu dotacyjnego Gminy Zamość.