Zbiórka słodkości PODAJ DALEJ

517

Wielkim sukcesem zakończyła się miniona akcja poboru krwi, która odbyła się dokładnie w walentynki tj. 14 lutego b.r. (piszemy o tym w poprzednim artykule). 107 osób oddało łącznie 48,1l. niczym nie zastąpionego leku. Ale nie tylko tym bezcennym płynem dzielili się tego dnia krwiodawcy – cisi bohaterowie, którzy pomaganie mają we krwi.
Nieodłączną częścią każdej Akcji Poboru organizowanej w Gminie Zamość przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie GZ jest prowadzenie zbiórki słodkości w formie otrzymanych po donacji czekolad. Każdy dawca może podzielić się słodkościami, które następnie przekazywane są podopiecznym placówek społeczno-opiekuńczych.
„PODAJ DALEJ” – ta forma pomocy, na każdej Akcji Poboru, cieszy się sporym zaangażowaniem dawców , i nie tylko. Wielokrotnie zdarzało się że ktoś z odwiedzjących lub po prostu sympatyków honorowego krwiodawstwa wrzucił coś od siebie. Dzięki takim postawom dobro nie tylko można podać dalej, ono się po prostu mnoży! Z pewnością zbiórka słodkości weszła na stałe w krew osobom wspierającym ideę krwiodawstwa, którzy już niejednokrotnie pokazali jak wielkie mają serca. Pomoc przybiera więc różne formy, jednak dzielenie się z potrzebującymi to niewielki koszt jaki ponosimy w codziennym życiu. To tak niewiele za tak wiele, bo tak naprawdę nie ważne jest ile dajemy, tylko czy umiemy dzielić się tym co mamy i czy potrafimy zobaczyć drugiego człowieka obok nas.
Zbiorka „Podaj Dalej” niesie ze sobą sporo radości i serdeczności. Taki podarek już niejednokrotnie wywołał uśmiech na twarzy czy wzbudził czyjąś wdzięczność. Tak też było i tym razem. 16 marca b.r. zgromadzone słodkości trafiły prosto do podopiecznych Hospicjum SANTA GALLA w Łabuńkach Pierwszych. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mogliśmy „podać dalej” wasze dobro w formie 216 tabliczek czekolad zebranych podczas ostatniej Akcji.
Kochani dawcy, wasza pomoc zawsze trafia prosto w serce, czyżby powiedzenie „przez żołądek do serca” sprawdzało się również i tym razem? Jedno jest pewne, taki gest sprawi innym wiele przyjemności.

Zarząd SHDK przy UG Zamość