Z radiem i kompasem

338

Aktywny udział w życiu każdej społeczności lokalnej rozwija naszą osobowość i pozwala spojrzeć na problemy z szerszej perspektywy niż swoje własne. Udział w życiu sportowym klubu i gminy to nie tylko satysfakcja z reprezentowania, ale przede wszystkim dobra szkoła życia i walki ze swoimi słabościami, nauka systematyczności, samodzielności i odwagi przed coraz nowymi wyzwaniami. A wyzwania w naszym sporcie są bardzo duże dla młodego człowieka. Dostaje mapę, kompas i radioodbiornik i sam w nieznanym lesie, pokonując określoną trasę, musi dobiec ze startu na metę.
To również zdrowie i poznawanie ludzi z innych regionów i krajów oraz możliwość zwiedzania ciekawych miejsc pod względem przyrodniczym i historycznym. Ten sport, w którym ja się udzielam, wzbudza w nas szacunek do przyrody i jednocześnie pozwala odkrywać jejo piękno nie tylko gdy świeci słońce, ale i w rzęsistym deszczu.
Już od 25 lat motto przewodnie klubu brzmi: „Nie chodzi o to, żebyś był lepszy od przeciwnika. Chodzi o to, żebyś jutro był lepszym zawodnikiem niż jesteś dzisiaj” czego życzę wszystkim młodym sportowcom.

Marlena Czerwieniec z klubem UKS Azymut Siedliska związana od 12 roku życia. Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła od udziału w biegach na radioorientację i orientację sportową w 2002 roku, zdobywając czołowe lokaty we wszystkich kategoriach wiekowych, zarówno w zawodach krajowych jak i zagranicznych. Reprezentowała województwo lubelskie w zawodach Ligi Obrony Kraju. Była też członkinią MDP OSP Sitaniec i brała czynny udział w zawodach sportowo-pożarniczych. Obecnie uzyskała uprawnienia instruktorskie z orientacji sportowej i trenuje w klubie najmłodsze kategorie wiekowe.