Walentynkowa Akcja Poboru Krwi

401

„KRWIODAWCZY” 2021 rok w Gminie Zamość rozpoczęła ,,Walentynkowa Akcja Poboru Krwi”, która odbyła się 14 lutego w siedzibie RCKiK OT Zamość. Była to pierwsza z 4 zaplanowanych akcji poboru krwi organizowanych przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość. Tego dnia udało się zebrać łącznie 48,1l. niczym nie zastąpionego leku, dzięki 107 honorowych dawców.

W dniu 14.02.2021 Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość wraz z Samorządem Gminy Zamość oraz RCKiK OT w Zamościu zorganizowało Walentynkową Akcję Poboru Krwi. Przybili krwiodawcy mogli podzielić się miłością z innymi oddając krew oraz osocze, dla wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji, każdy dawca po oddaniu krwi mógł liczyć na słodki poczęstunek przygotowany przez KGW Bortatycze. W ramach ,,Czekoladowego Zakątka” można było spróbować pitnej czekolady, członkinie Koła upiekły kruche ciasteczka jako dodatek do serwowanej gorącej czekolady. Jak zawsze, osoby, które oddały krew otrzymywały zestaw gadżetów, nowością wśród nich była kolorowanka ,,Młoda Krew łączy pokolenia-pokoloruj dobro” -powstała ona przy współpracy z Samorządem Gminy Zamość, Stowarzyszeniem Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ oraz Młodzieżową Akademią Kreatywności. Głównym celem kolorowanki jest promowanie idei Honorowego Krwiodawstwa wśród najmłodszych oraz przekazanie w zwięzłej formie faktów o krwiodawstwie. Krwiodawcy otrzymali również chusty z logo Stowarzyszenia pełniące funkcje maseczki. Na akcji krwiodawczej można było wesprzeć akcję pod hasłem „Podaj dalej”. Krwiodawcy mogli podzielić się czekoladami, które zostały przekazane dla podopiecznych Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych.
Pomimo złych warunków pogodowych i panującej epidemii aż 8 par postanowiło wspólnie spędzić w tak piękny sposób Walentynki i oddać krew. Dla par oddających krew RCKiK w Lublinie przygotowało specjalne zestawy upominkowe.
Pary, które oddały krew:
Wasil Mariola i Edward,Nowakowska Małgorzata i Paweł, Tyszko Ewelina i Łukasz, Kudyk Bożena i Piotr , Stankiewcz Elżbieta i Leszek, Magryta-Ciurysek Agnieszka i Ciurysek Jarosław, Ponahajba Anna i Mariusz, Draczka Joanna i Bartłomiej
Walentynkowa akcja poboru krwi otworzyła VI edycję dorocznego konkursu „Bitwa Sołectw – do ostatniej kropli krwi”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pozostałych gminnych akcjach poboru krwi, najbliższa zaplanowana jest na 9 maja 2021 r. w Szkole Podstawowej w Żdanowie. Krew w ramach konkursu można oddawać również w Punkcie Poboru Krwi RCKiK OT Zamość (al. Jana Pawła II,10)
Jako Organizatorzy dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili akcję poboru krwi, szczególnie 8 parom, które postanowiły w ten wspaniały sposób spędzić Walentynki. Dziękujemy również pracownikom RCKiK OT Zamość z dr n.med. Anną Mika na czele za możliwość zorganizowania akcji krwiodawczej w punkcie poboru krwi. Pamiętajmy, że mimo epidemii wiele zabiegów i operacji ciągle się odbywa, krew jest nieustannie potrzebna. Nie bądźmy obojętni, oddając krew ratujesz życie innym.

Zarząd SHDK przy UG Zamość