„Spotkania ze służbami mundurowymi w formie online” – nowy projekt Samorządu Gminy Zamość oraz Młodzieżowej Akademii Kreatywności

Obostrzenia związane z pandemią są widoczne dla nas wszystkich gołym okiem, szkoły, przedszkola oraz wiele innych miejsc pozostaje nadal zamkniętych. Niemożliwe jest organizowanie jakichkolwiek spotkań czy zgromadzeń. Samorząd Gminy Zamość oraz Młodzieżowa Akademia Kreatywności wychodzi temu naprzeciw realizując projekt „Spotkania ze służbami mundurowymi w formie online”.
W ramach projektu powstanie seria wywiadów z przedstawicielami służb mundurowych w formie kilkuminutowych filmików. Głównymi odbiorcami działań projektu będą uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Zamość oraz dzieci i młodzież zamieszkująca na terenie Gminy Zamość. Odbiorcy projektu będą mieli okazję do wyboru tematyki oraz zadania konkretnych pytań osobom udzielającym wywiad (ankieta w formie online). Filmy pojawiać się będą na stronie internetowej Gminy Zamość. W ten sposób odbiorcy projektu będą mieli okazję m.in.: poznać pracę jednostek OSP, zapoznać się ze szczegółami pracy policjanta oraz dowiedzieć się o codziennych obowiązkach ratownika medycznego.
Liczymy, że taka forma spotkań ze służbami mundurowymi w tych trudnych czasach przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz ułatwienia kontaktu z organizacjami i instytucjami odpowiedzialnymi za utrzymanie bezpieczeństwa.

Link do ankiety: https://forms.gle/oiYPEdGZAPfmyJnd6