Sport szkolny jesień 2021

119

Z prawie miesięcznym opóźnieniem, ruszyły rozgrywki organizowane dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu Gminy Zamość. Zawody te są organizowane przez Gminne Koło Szkolnego Związku Sportowego. 28 września br. we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Zamość zorganizowano Mistrzostwa Gminy Zamość w Lekkoatletyce. W zawodach uczestniczyło ponad 160 uczniów z 7 szkół. Szczegółowe wyniki są zamieszczone na stronie internetowej Gminy Zamość. Pierwszą dyscypliną drużynową rozegraną 5 i 10 października na obiektach Orlika w Żdanowie była piłka nożna. W kategorii chłopców rocznik 2007-2008, awans do dalszych rozgrywek uzyskali uczniowie ze Żdanowa i Sitańca, a w kategorii dziewcząt uczennice ze Żdanowa i Zawady. W rocznikach 2009 i młodsi, Gminę na zawodach powiatowych reprezentować będą chłopcy z Kalinowic i dziewczęta ze Żdanowa. Z zaplanowanych na listopad czterech turniejów piłki ręcznej odbyły się trzy. 9 listopada w Żdanowie, wśród trzech drużyn chłopców rocznik 2007-2008 najlepsi okazali się reprezentanci SP w Wysokiem, a 10 dni później, na zorganizowany w Sitańcu turniej chłopców rocznik 2009 i młodsi zgłosiło się 4 drużyny. Turniej ten, wygrali reprezentanci SPiP w Kalinowicach. Turniej dziewcząt rocznik 2009 i młodsze, wygrały reprezentantki SP w Wysokiem.

Mała liczba szkół uczestniczących w rozgrywkach uwarunkowana była sytuacją epidemiologiczną w poszczególnych placówkach. Swoje umiejętności z zakresu koszykówki i siatkówki, uczniowie szkół Gminy Zamość będą mogli sprawdzić w turniejach, które planujemy przeprowadzić w grudniu br. i styczniu 2022 roku.

Rozgrywki szkolne odbywają się w ramach Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych. Organizacja zawodów gminnych i wyjazdy naszych szkół na dalsze etapy rozgrywek, finansowane są z budżetu Gminy Zamość

Koordynator Gminnego Koła SZS P. Chabros