Runda wiosenna seniorów STS Gryf

674

Po początkowych trudnościach w rozgrywaniu meczów, spowodowanych wprowadzonymi ograniczeniami epidemicznymi, udało się do końca rozegrać wszystkie mecze w rundzie zasadniczej IV ligi lubelskiej. STS Gryf Gmina Zamość mimo wygranych ostatnich 3 meczów z Gromem Różaniec 2:1, z Unią Hrubieszów 6:0 i Ładą Biłgoraj 1:0, zajął ostatecznie 7 miejsce w rundzie zasadniczej w grupie II IV ligi i do rozgrywek w rundzie wiosennej przystąpił w grupie spadkowej. W tej grupie, już na starcie zajmuje miejsce I z 33 punktami, mając 16 punktów przewagi nad drużynami zagrożonymi spadkiem. W pierwszym meczu inaugurującym tę rundę drużyna STS, będąc gospodarzem meczu, przegrywa ze Startem Krasnystaw 0:1, mimo świetnej postawy naszego bramkarza, który obronił rzut karny. Zdaniem Sebastiana Luterka, trenera Gryfu,: „Start jest zespołem, który traci ostatnio mało goli. Ma bramkarza potrafiącego świetnie wyprowadzać piłkę, solidną obronę i mocny środek pola. Do tego nawet pod presją potrafi utrzymać się przy piłce. Przed nami było spore wyzwanie, a my swoją postawą na boisku nie pokazaliśmy, że chcemy wygrać ten mecz. Zagraliśmy za bardzo pasywnie i biernie, szczególnie w ofensywie. Musimy jak najszybciej wyciągnąć wnioski i poprawić to w kolejnych spotkaniach”.

Dla przypomnienia kibicom, w rundzie drugiej zawodnicy STS zagrają mecz i rewanż tylko z tymi drużynami, z którymi nie grali w rudzie zasadniczej. A więc kolejne mecze u siebie zagrają: 29.04 ze Spartą Rejowiec Fabryczny; 8.05 z Orlętami Łuków, 29.05 z Bizonem Jeleniec, 5.06 z Górnikiem II Łęczna, 19.06 z Opolaninem Opole Lubelskie.

Zespół II STS Gryf Gmina Zamość grający obecnie w B klasie w grupie II, na swoim boisku zagra w następujących terminach: 2.05 z Huraganem Hrubieszów, 4.05 z Perłą Telatyn, 23.05 z Deltą Nielisz i 6.06 ze Spartą Wożuczyn. Po rundzie jesiennej w tej klasie nasz zespół zajmuje miejsce III.
Jeszcze raz przedstawiamy skład kadry seniorów i sztab szkoleniowy STS Gryf Gmina Zamość: bramkarze: Patryk Dobromilski, Kamil Tomczyszyn, Daniel Galan, Adrian Szopa; obrońcy: Rafał Burak, Adrian Cymerman, Dawid Dobromilski, Łukasz Fidler, Damian Galan, Sebastian Magryta, Krystian Wołoch, Wojciech Żukowski; pomocnicy: Damian Baran, Przemysław Dębicki, Maciej Duda, Patryk Gromek, Patryk Kierepka, Bartosz Klimowski, Kamil Krawiec, Maciej Markowski, Bartłomiej Panas, Kacper Tomaszewski, Kamil Woźniak; napastnicy: Damian Dębicki, Damian Dołba, Przemysław Gałka, Adrian Wołoch, Adrian Kaczmarczyk; sztab szkoleniowy: Sebastian Luterek – trener, Damian Koszel – trener asystent, Mariusz Barda – trener asystent, Włodzimierz Kwiatkowski – trener bramkarzy.
Zgodnie z aktualnymi ograniczeniami epidemicznymi, wszystkie wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności, ale my na bieżąco możemy obserwować poczynania naszych piłkarzy na FB STS Gryf Gmina Zamość.

GOK KC

Na podstawie informacji i zdjęć z meczu z Unią Hrubieszów przesłanych przez STS Gryf