„Perła Biznesu 2021” dla Gminy Zamość

Pierwsze miejsce zajęła Gmina Zamość w plebiscycie „Perły Biznesu 2021”, organizowanym przez „Kronikę Tygodnia” w kategorii „inwestycja samorządowa roku”. Obiekt nowego Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu zwyciężył przed rewitalizacją śródmieścia Biłgoraja oraz budową parku z promenadą w Krasnobrodzie. Uroczysta Gala „Pereł Biznesu 2021” i ogłoszenie wyników plebiscytu w 9 kategoriach odbyły się w piątkowy wieczór, 10.09.2021 r., w Hotelu Koronnym w Zamościu.

W imieniu Gminy zwycięski dyplom i statuetkę odebrał Jarosław Kalbarczyk – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, a osobą wręczającą był Maciej Skerczyński z Zarządu Grupy Wydawniczej Słowo Sp. z o.o., do której należy „Kronika Tygodnia”. Tę część uroczystości, w której ogłoszono werdykt Kapituły Plebiscytu „Perły Biznesu 2021” w kategorii „inwestycja samorządowa roku”, zostawiono niemal na finał Gali, lecz pierwszą trójkę ujawniono jeszcze przed częścią artystyczną i występem gwiazdy wieczoru. Wcześniej wręczono dyplomy i statuetki „Pereł Biznesu” w pozostałych ośmiu kategoriach: mikroprzedsiębiorstwo, małe przedsiębiorstwo, średnie przedsiębiorstwo, duże przedsiębiorstwo, debiut roku, dobroczyńca roku, kobieta sukcesu i produkt roku.
Zgłoszona do plebiscytu inwestycja Gminy Zamość, tj. budowa nowego Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu, miała bardzo silną konkurencję w postaci aż 11 innych inwestycji samorządowych z regionu, zgłoszonych do plebiscytu „Kroniki Tygodnia”. Ostateczny werdykt ustaliła specjalna 3-osobowa Kapituła, która wzięła pod uwagę nie tylko wyniki głosowania kuponowego i sms’owego, ale przede wszystkim wiele innych czynników mających wpływ na rangę i atrakcyjność danej inwestycji. I chociaż w głosowaniu czytelników Gmina Zamość pozostawała daleko poza podium, to jednak członkowie kapituły najwyżej ocenili wartość i potencjał Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu, dając Gminie Zamość I miejsce. Do ostatniej chwili wyniki tegorocznego Plebiscytu „Pereł Biznesu” od „Kroniki Tygodnia” stanowiły tajemnicę, zaskakując jedynego obecnego na Gali reprezentanta administracji samorządowej Gminy Zamość, Jarosława Kalbarczyka z Gminnego Ośrodka Kultury, który niespodziewanie dostąpił zaszczytu odbierania najważniejszego tytułu w imieniu Gminy Zamość.
Potem nastąpiła część artystyczna z mocnym akcentem tanecznym. Gwiazdą wieczoru był znany tancerz, Stefano Terrazino, mieszkający w Polsce od 17 lat, posiadacz najwyższej, międzynarodowej klasy tanecznej „S” w tańcach latynoamerykańskich.

GOK: JK
Foto: GOK i Adam Gąsianowski -„Kronika Tygodnia”