Nowa edycja „Bitwy sołectw – do ostatniej kropli krwi” rusza od stycznia!

Już po raz piąty Samorząd Gminy Zamość, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu, startują z propozycją dla mieszkańców Gminy Zamość do udziału w konkursie „Bitwa sołectw – do ostatniej kropli krwi”. Krwiodawcza inicjatywa, która na stałe wpisała się w działalność Stowarzyszenia, to forma odpowiedzi na ciągły niedobór krwi w szpitalach.
Poprzednie edycje konkursu cieszyły się sporą frekwencją oraz imponującymi wynikami w postaci ilości zebranej krwi. Mieszkańcy sołectw Gminy Zamość okazali ducha walki! Swoją postawą udowodnili, że chcą i potrafią integrować się we wspólnym działaniu, zwłaszcza jeśli stwarza to możliwość pomocy drugiemu człowiekowi. Dzięki zaangażowaniu i ofiarności naszych dawców w ramach trzech pierwszych edycji konkursu krew oddano 1206 razy i zebrano ponad 542 l. bezcennego surowca. IV edycja konkursu jeszcze się nie zakończyła. Trwa do końca grudnia 2021 roku – są to ostatnie chwile aby wspomóc swoje sołectwo w zdrowej rywalizacji o podium.
O wynikach tej edycji będziemy Państwa informować w styczniu, natomiast już dziś zapraszamy do kolejnej bitwy w ramach sołeckich zmagań w trosce o zdrowie.
V edycja konkursu rozpoczyna się 01 stycznia 2022 r. i trwać będzie do 31 grudnia 2022 r.. Jak poprzednio konkurs skierowany jest do mieszkańców Gminy Zamość. Wygrywa sołectwo, którego mieszkańcy najliczniej oddadzą krew. Przewidziane są atrakcyjne nagrody indywidualne i grupowe ufundowane przez Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego.

Krew na rzecz konkursu można oddać podczas akcji zaplanowanych na 2022 rok, jak również w punkcie poboru RCKiK oddział Zamość.

„Każdy dzień jest dobry, by podzielić się kroplą życia”

Uwaga ! W przyszłym roku zwiększamy częstotliwość organizowanych przez nas akcji.
Drodzy dawcy, aby sprostać zapotrzebowaniu na krew i jej składniki, o które w okresie pandemii jest szczególnie ciężko, w roku 2022 planujemy przeprowadzić dodatkowe dwie mobilne akacje z wykorzystaniem krwiobusów.
Dodatkowe akcje staną się pewnego rodzaju uzupełnieniem stałych akcji, które corocznie organizujemy. Dodatkowo, dzięki nowym terminom dawcy będą mieli możliwość wybrać dogodny dla siebie termin.

W roku 2022 akcje poboru krwi będą się odbywały według poniższego harmonogramu:
• 6 lutego 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysokiem,
• 08 maja 2022r. w Szkole Podstawowej w Żdanowie,
• 5 czerwca 2022r. przy świetlicy wiejskiej w Pniówku – (punkt mobilny – krwiobus),
• 3 lipca 2022r. przy Centrum Geoturystycznym w Lipsku Polesiu – (punkt mobilny – krwiobus),
• 14 sierpnia 2022r. w Świetlicy Wiejskiej w Mokrem,
• 13 listopada 2022r. w świetlicy wiejskiej w Białowoli.

Serdecznie zapraszamy do udziału organizowanych przez nas akcjach poboru krwi oraz innych wydarzeniach. Tylko zdrowy organizm jest „bankiem” bezcennego leku, oddając krew mamy możliwość podać dalej dobro którego jesteśmy źródłem.

Szczegółowe zasady konkursu określa regulamin dostępny na stronie www.gminazamosc.pl oraz na naszym facebookowym profilu.

Prezes SHDK: Maria Juszczak-Sowińska