Nagrody sportowe za 2020 rok

226

W ramach wspierania sportu, Gmina Zamość od 2014 roku nagradza sportowców za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej. Nagrody przyznawane są na podstawie Uchwały Nr XIV/134/19 Rady Gminy Zamość z dnia 28 listopada 2019 r. w sprawie nagród i wyróżnień przyznawanych przez Gminę Zamość za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej. Do dnia 31 stycznia br., do Wójta Gminy Zamość, wpłynęło od mieszkańców gminy 118 wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień za osiągnięcia sportowe w 2020 roku.

Nagrody finansowe i rzeczowe są przyznawane dla mieszkańców Gminy Zamość oraz ich trenerów w dyscyplinach sportowych uczestniczących w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, prowadzonym przez ministra właściwego d/s sportu oraz w dyscyplinach sportowych, dla których organizatorem są: Ludowe Zespoły Sportowe oraz Szkolny Związek Sportowy. Podstawę ustalenia wysokości nagrody, wyróżnienia stanowi kwota, określana w rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w roku uzyskania prawa do nagrody. Po rozpatrzeniu i ocenie wniosków pod względem formalnym i merytorycznym, komisja powołana przez Wójta Gminy Zamość zarekomendowała do wyróżnienia i przyznania nagród 114 wniosków.

 

Nagrody dla zawodników i trenerów z klubów spoza terenu Gminy Zamość:

Zamojski Klub Karate Kyokushin: Kajetan Bosowski z Szopinka – junior – nagroda finansowa w wysokości 80% za powołanie do kadry Polski na Wagowe Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin, Maria Łochin z Kalinowic – młodziczka – nagroda rzeczowa do 20% za zajęcie II miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Kyokushin, Krzysztof Policha – trener – nagroda finansowa w wysokości 100%;

Lubelski Klub Karate Kyokushin: Anna Zgnilec z Wysokiego – seniorka – nagroda finansowa w wysokości 10% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w Karate Kyokushin w konkurencji kata;

Uczniowski Klub Sportowy „Sorga” Zamość: Kacper Machalski z Lipska Polesia – młodzieżowiec – nagroda finansowa w wysokości 100% za zajęcie III miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w sumo kat. wagowa 85 kg, Ryszard Radliński – trener UKS „Sorga” Zamość – nagroda finansowa w wysokości 100%;

Uczniowski Klub Judo „Legion” Zamość: Karol Swatko z Płoskiego – senior – nagroda rzeczowa w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Judo, kat. 81 kg, Martin Sendłak z Łapiguza – kadet, nagroda rzeczowa w wysokości 100% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski w Sumo, Konrad Lis z Bortatycz Kolonii – senior, nagroda rzeczowa w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Judo, Bartłomiej Wach – trener UKJ „Legion”, nagroda finansowa w wysokości 100%;

Klub Sportowy „Agros” Zamość: Andrzej Neścior z Zarzecza – junior, nagroda finansowa w wysokości 80% za zajęcie II miejsca w drużynie podczas Mistrzostw Polski w Łucznictwie, Martyna Seń z Płoskiego – juniorka młodsza U16, nagroda finansowa w wysokości 100% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 i 300 m oraz osiągnięcie rekordu Polski U16 na 300 m (38,91), Kinga Staszczuk ze Żdanowa – juniorka, nagroda finansowa w wysokości 80% za zajęcie II miejsca w Halowych Mistrzostwach Polski w trójskoku, Leszek Stempel – łucznictwo, Dariusz Kuzdra – lekkoatletyka, Stanisław Namiotko – lekkoatletyka – trenerzy KS „Agros” – nagrody finansowe w wysokości 100%;

Uczniowski Klub Sportowy „Kiko” Zamość: Maja Smolak z Kalinowic – młodziczka, nagroda rzeczowa w wysokości 20% za zajęcie III miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Badmintonie w grze podwójnej, Jakub Smolak z Kalinowic – junior – nagroda finansowa w wysokości 50% za zajęcie V miejsca w Mistrzostwach Polski w Badmintonie w grze podwójnej i mieszanej, Julia Szczepańska z Płoskiego – juniorka młodsza, nagroda rzeczowa w wysokości 10% za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Badmintonie, Oskar Szewczuk z Szopinka – młodzik, nagroda rzeczowa w wysokości 20% za zajęcie III miejsca w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Badmintonie w grze podwójnej, Maja Szewczuk z Szopinka – młodziczka, nagroda rzeczowa w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików w Badmintonie w grze podwójnej i pojedynczej, Sławomir Moździoch – trener UKS „Kiko” – nagroda finansowa w wysokości 100%;

UKP „Polonia” Warszawa: Klaudia Wróblewska z Lipska Kosobud – juniorka, nagroda finansowa w wysokości 50% za zajęcie VII miejsca w Mistrzostwach Polski w Pływaniu – sztafeta 4×100 stylem zmiennym.

 

Spośród klubów i stowarzyszeń mających siedzibę na terenie Gminy Zamość nagrody otrzymują:

Uczniowski Klub Piłkarski „Suchowiczteam”: nagrody rzeczowe w wysokości 20% otrzymują dziewczęta z zespołu w kategorii U13 za awans do rozgrywek strefowych Klubowych Mistrzostw Polski: Gabriela Bubiłek, Zuzanna Bednarska, Alicja Krępińska, Agata Tymicka, Anna Wołoch, Rozalia Bergiel, Marlena Sołtys, Oliwia Bzówka, Karolina Żebura, Natalia Tymura, Beata Szkiryniec, Maja Koza, Wiktoria Poździk, Aleksandra Momot, Ada Kliszcz, Patrycja Orchowska, Martyna Nowosad oraz Jagoda Wróbel za powołanie do kadry Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej w kategorii U 14 i Tomasz Poździk – trener UKP „Suchowiczteam”;

Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Gryf” Gmina Zamość: nagrody rzeczowe w wysokości 20% otrzymują seniorzy za awans do IV Ligi LZPN na sezon 2020/2021: Patryk Dobromilski, Dawid Dobromilski, Rafał Burak, Patryk Cymerman, Daniel Galan, Damian Galan, Kacper Tomaszewski, Przemysław Gałka, Przemysław Dębicki, Patryk Kierepka, Kamil Krawiec, Maciej Markowski, Damian Dębicki, Kacper Cebula, Wiktor Flaga, Sebastian Magryta, Patryk Gromek;

Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska: Ewelina Bożek – kategoria K14, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegu sprinterskim na orientację. Zuzanna Mielko – kategoria K 12, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegu klasycznym na orientację, Jakub Kiersztyn – kategoria M12, otrzymuje nagrodę za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w średniodystansowym biegu na orientację, Daniel Bekier – kategoria M14, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w biegu klasycznym na orientację, Oliwia Sudak – kategoria K14, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w klasycznym biegu na orientację, Damian Kiełbasa – kategoria senior, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w sprinterskim biegu na orientację, Marlena Czerwieniec trenerka klubu, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w średniodystansowym biegu na orientację, Monika Bekier – kategoria K16, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w klasycznym biegu na orientację, Karolina Kardasz – kategoria K10, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w klasycznym biegu na orientację, Kacper Swatowski – kategoria M16, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w klasycznym biegu na orientację, Marta Sierkowska – kategoria K14, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w sprinterskim biegu na orientację, Kacper Kość – kategoria M10N, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w sprinterskim biegu na orientację, Bartłomiej Paruch – kategoria M10, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w klasycznym biegu na orientację, Bartłomiej Hereta – kategoria M10, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w sprinterskim biegu na orientację, Marcin Mnich – kategoria M14, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w klasycznym biegu na orientację, Kamil Matwiejczuk – kategoria M10, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w sprinterskim biegu na orientację, Eryk Podolak – kategoria M12, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w klasycznym biegu na orientację, Krystian Kość – kategoria M12 – otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w sprinterskim biegu na orientację, Wiktor Szarek – kategoria M12, otrzymuje nagrodę rzeczową w wysokości 10% za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w sprinterskim biegu na orientację.

Za reprezentowanie Gminy Zamość podczas XXI Powiatowych Igrzysk LZS – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego nagrody rzeczowe w wysokości 10% otrzymują: Katarzyna Szpuga – I miejsce w zlocie turystycznym, Dorota Czarny i Amelia Adamiak – II miejsce w zlocie turystycznym; Marta Chwała, Joanna Jarosławska, Sylwia Rapa, Agata Adamowicz, Natalia Kowalska za zajęcie I miejsca w piłce siatkowej; Kamil Kluczek, Konrad Michałowski, Dariusz Cis – za zajęcie I miejsca w piłce koszykowej.

Za reprezentowanie Gminy Zamość podczas Wojewódzkich Igrzysk LZS nagrody rzeczowe w wysokości 10% otrzymują: Paulina Kulik, Aleksandra Gryn, Aleksandra Radelczuk, Wiktoria Wiater, Weronika Stankiewicz – za zajęcie III miejsca w piłce siatkowej; Agnieszka Komincz, Julia Czochrowska – za zajęcie III miejsca w piłce siatkowej plażowej; Jakub Demski, Jakub Winnik – za zajęcie II miejsca w piłce siatkowej plażowej; Monika Milczuk, Oliwia Grabowska, Oliwia Rojek, Patrycja Paul – za zajęcie III miejsca w piłce koszykowej; Karol Tytoń, Krzysztof Bednarski, Kamil Marczuk – za zajęcie II miejsca w piłce siatkowej;

Ponadto za reprezentowanie Gminy Zamość podczas XXI Powiatowych Igrzysk LZS – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego nagrody rzeczowe w wysokości 10% otrzymują: Wiesława Wójcik z Mokrego, Renata Szczygieł z Wierzchowin, Kinga Popytak z Płoskiego, Teresa Drózd z Wierzchowin i Anna Rutkowska – Sadło – z Płoskiego – za zajęcie I miejsca w przeciąganiu liny; Dominika Pomarańska, Kornelia Kulesza, Anna Marczuk, Oliwia Pomarańska, Paulina Szarlip – członkinie OSP Bortatycze – za zajęcie II miejsca w zawodach piłki nożnej kobiet.

Ze względu na stan epidemii nie odbyła się uroczysta, doroczna Gminna Gala Sportu. Nagrody i dyplomy oraz podziękowania dla klubów za aktywną działalność w 2020 roku zostały wręczone przez Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego w dniu 23 marca w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, na ręce prezesów lub przedstawicieli klubów i stowarzyszeń. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy wielu sukcesów w 2021 roku!

GOK: KC