Mistrzostwa Województwa w klasycznym biegu na orientację

W niedzielę 13 czerwca br., ponad 120 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegu na Orientację. Tym razem mieli oni szansę wywalczenia medali na dystansie klasycznym, czyli do przebiegnięcia dla każdego z nich było od 2 do 6,5 km w zależności od kategorii wiekowej. Organizatorem zawodów był Lubelski Związku Orientacji Sportowej przy wsparciu organizacyjnym UKS Azymut Siedliska i wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Gminy Zamość. Zawody zostały przeprowadzone w lasach Lipska Polesia i Szewni Górnej. Z pośród zawodników UKS Azymut medale wywalczyli: w kategorii K10 – Karolina Kardasz – medal srebrny; w kategorii M10: Kacper Kość – medal złoty, Kamil Matwiejczuk – medal srebrny; w kategorii M12: Jakub Halinowski medal brązowy; w kategorii M14: Daniel Bekier – medal złoty; w kategorii M16: Paweł Paruch – medal srebrny; w kategorii Open: Lidia Lekan – medal srebrny, Adam Lekan – medal brązowy; w kategorii KM10N: Hanna Kraczkowska – medal złoty, Karolina Sierkowska medal srebrny, Karolina Sokal – medal brązowy.
Dzień wcześniej młodzi orientaliści z Azymutu wzięli udział w II edycji Pucharu Podkarpacia, które odbyły się w okolicach Przeworska. Podczas zawodów, zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dwu dystansach średnim i sprincie. W biegu pierwszym w poszczególnych kategoriach najlepsze wyniki osiągnęli: K10: Karolina Kardasz – miejsce I; M10: Bartłomiej Paruch – miejsce III; K14: Zuzanna Mielko – miejsce II; M14: Daniel Bekier – miejsce I; M16: Paweł Paruch – miejsce II, Kacper Swatowski – miejsce III i w KM10N Karolina Sokal – miejsce I. Natomiast w na dystansie sprintu miejsca na podium wywalczyli: w kategorii K10 Karolina Kardasz zajęła miejsce II; w kategorii M10 Bartłomiej Paruch zajął miejsce III, w kategorii M16 Marcin Mnich wywalczył miejsce III i w kategorii M14 Daniel Bekier ponownie zajął miejsce I. Gratulacje!

Na podstawie przesłanych informacji i zdjęć GOK KC