Gminna siatkówka kobiet

133

W połowie października br. ruszyły rozgrywki ligi wojewódzkiej piłki siatkowej. UKS Azymut Siedliska zgłosił do rozgrywek ligi juniorek jeden zespół, a wspólnie z Zamojskim Stowarzyszeniem Przyjaciół Piłki Siatkowej do III ligi drużynę seniorek pod nazwą„Azymut ZSPPS”

Nasze zawodniczki w obydwu ligach w sezonie trwającym do końca marca 2022 roku walczą o punkty z drużynami z Białej Podlaskiej (2), Międzyrzeca Podlaskiego, Lublina (5), Świdnika (2) i Tomaszowa Lubelskiego.

Już pierwsze mecze pokazały, że łatwo nie będzie. Kwarantanny pojedynczych zawodniczek oraz nieoczekiwane kontuzje, utrudniły organizację drużyn co przełożyło się nie tylko na wyniki pierwszych meczy, ale też na rytmiczność treningów. Zajęcia prowadzone są w hali sportowej w Sitańcu 3 razu w tygodniu. Łącznie w treningach uczestniczy około 50 zawodniczek podzielonych na 3 grupy wiekowe. Nasza działalność jest wspierana z budżetu gminy Zamość. Więcej informacji o klubie, treningach i zawodach znajduje się na stronie internetowej www.azymutsiedliska.cba.pl.

Piotr Chabros – prezes UKS Azymut Siedliska