Co łączy adrenalinę ze Żdanowem, czyli Akademia Gryfa Gmina Zamość „od a do ż”

1696

W bieżącym roku święcimy 10-lecie istnienia STS Gryf Gmina Zamość. W trakcie tego okresu udało się nam zrealizować wiele wartościowych inicjatyw, zarówno stricte sportowych, jak również o wymiarze prozdrowotnym i promującym Gminę Zamość. Ogromna w tym zasługa przyjaciół naszego klubu, działaczy, sponsorów, partnerów, kibiców, sympatyków i rodziców, którzy powierzyli nam na sportowe wychowanie swoje pociechy. Naszym oczkiem w głowie jest „Akademia Gryf Gmina Zamość”, w której szkolimy młodych adeptów piłki nożnej. I słowo „szkolimy” w tym kontekście oznacza nie tylko doskonalenie umiejętności piłkarskich, ale również pracę nad charakterem oraz wartościami niezbędnymi do prawidłowych relacji interpersonalnych.

Wiele o naszej akademii powie „alfabet”, który przygotowaliśmy z myślą o tych wszystkich, którzy chcieliby się zapoznać z naszą ofertą.

A jak adrenalina – osoby związane z naszą akademią cechuje prawdziwa pasja, dlatego nie traktują swoich obowiązków jako pracę, lecz jako powołanie. Treningi są analizowane, a poszczególni gracze oceniani i doceniani.

B jak Buli – Rafał Burak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w naszym klubie. Były gracz Echa Zawada, a obecnie Gryfa, miłość do piłki ukierunkował na szkolenie dzieci i młodzieży. W Akademii zajmuje się rocznikami 2010-2011.

C jak certyfikacja – wszystkie działania, które prowadzimy, opierają się na transparentności, dlatego podjęliśmy decyzję o zgłoszeniu Akademii do sytemu certyfikacji szkółek piłkarskich przy PZPN. Nasza praca została oceniona pozytywnie, czego skutkiem była Brązowy Certyfikat PZPN potwierdzający jakość szkolenia.

D jak Damian Koszel – trener rocznika 2013; człowiek, który o piłkarskiej analizie wie niemal wszystko! Dzięki temu nasze plany treningowe są bardziej spójne niż Wielki Mur Chiński, a zajęcia we wszystkich grupach dopracowane w każdym piłkarskim calu.

E jak empatia – dokładamy starań, aby nasi młodzi zawodnicy rozwijali się wielokierunkowo. Gra w piłkę powinna dawać im radość, a przy okazji uczyć dokonywania właściwych wyborów. Stawiamy nacisk nie tylko na doskonalenie umiejętności indywidualnych, ale również na funkcjonowanie w grupie rówieśniczej i współodpowiedzialność za postawę drużyny.

 F jak frajda – przy całej otoczce związanej z wynikami meczów i chęcią wygrywania nie zapominamy, że dzieci jak tlenu potrzebują uśmiechu. Dobieramy więc metody ćwiczeń tak, aby nasi podopieczni kończyli każdy trening zmęczeni, ale i zadowoleni.

G jak Gmina Zamość – mamy to szczęście, że jesteśmy pod skrzydłami samorządowców, którzy świetnie rozumieją rolę sportu w kształtowaniu osobowości młodych ludzi. Takie podejście Gminy Zamość sprzyja rozwojowi naszego klubu, co świetnie widać zarówno po infrastrukturze, jak również po liczbie młodych osób garnących się do Akademii Gryf Gmina Zamość.

H jak… huśtawka – w sporcie (piłce) nie zawsze się wygrywa, a tam, gdzie ktoś święci triumfy, ktoś inny smuci się z powodu przegranej. W Akademii pracujemy nie tylko nad tym, jak odnosić zwycięstwa, ale uczymy również wyciągać wnioski z porażek. Nade wszystko jednak w każdym rywalu pokazujemy człowieka, któremu winni jesteśmy szacunek.

I jak istota rzeczy – zdajemy sobie sprawę, że nie każdy chłopiec zostanie Robertem Lewandowskim. Nasz profil szkolenia przewiduje takie sytuacje, dlatego przyjmujemy w swoje szeregi i traktujemy z równą pieczołowitością wszystkich chętnych. Zarówno tych, którzy marzą o stadionach świata, jak również tych, którym w czasie zdalnego nauczania zaokrąglił się nieco brzuszek. Na każdego adepta mamy pomysł!

J jak jednostka – oprócz treningów w wersji klasycznej nasza Akademia posiada też w swojej sportowej ofercie zajęcia indywidualne i grupowe. Dzięki nim każdy zawodnik może dodatkowo poprawić umiejętności techniczne, motoryczne czy wydolnościowe.

K jak klimat – działalność Akademii wykracza dużo szerzej poza realizację działań czysto sportowych (treningi, mecze, turnieje, obozy). Mamy spójną wizję kreowania wizerunku naszych graczy, na co składają się również czynniki pozasportowe. Preferujemy więc zdrowy styl życia, szacunek wobec osób starszych, kreatywność i optymizm. Wiele z naszych działań realizujemy w porozumieniu z Gminą Zamość oraz rodzicami uczniów, budując w ten sposób atmosferę wzajemnej życzliwości i zrozumienia.

L jak Luterek Sebastian – trener–koordynator naszej Akademii. Odpowiada za prawidłową realizację programu szkoleniowego, obserwuje talenty, podpowiada i doradza. Spod jego ręki wyszło już kilku graczy, którzy dzisiaj kontynuują piłkarską przygodę w klubach z Ekstraklasy.

M jak motywacja – piękny jest widok, gdy kilku-, kilkunastoletni zawodnicy wykonują kolejne ćwiczenie, jakby od jego losów zależało zdobycie mistrzostwa świata. Oprócz odpowiedniego warsztatu trenerskiego nasi szkoleniowcy posiadają również właściwe predyspozycje psychologiczne, pomagające optymalnie wykorzystać potencjał każdego młodego piłkarza.

N jak Nowogrodzki Dawid – młody i ambitny szkoleniowiec, łączący z powodzeniem pracę w  Akademii z zawodem nauczyciela wychowania fizycznego. Bardzo łagodne uosobienie sprawia, że świetnie znajduje wspólny język z najmłodszymi pociechami naszej Akademii, czyli rocznikiem 2014/15.

O jak oferta – nabór do Akademii Gryf Gmina Zamość prowadzimy przez pełen rok. Żeby otrzymać wszystkie niezbędne informacje lub zapisać dziecko (roczniki 2008-2015), wystarczy zadzwonić pod jeden z numerów telefonów: 575 255 800 lub 515 734 768.

P jak Przemysław Gałka – wygląd i zdrowie dwudziestolatka, a energii i animuszu naszemu kolejnemu szkoleniowcowi może pozazdrościć niejeden młodzieniaszek. Mający za sobą bogatą piłkarską karierę „Gała” to opiekun żaków starszych, czyli chłopców z rocznika 2012 i 2013. Tylko patrzeć, jak któryś z zawodników wkrótce popisze się efektowną przewrotką, dowodząc, że nauka w las nie idzie!

R jak Rodzice – są zawsze z nami, służąc pomocą i radą. Ze swoimi pociechami przeżywają każdy sukces i porażkę. Dopingują, uczą i wskazują cele. Stanowią ważny punkt naszej Akademii, współtworząc prawdziwą rodzinną atmosferę.

S jak Szajewski Paweł – W Akademii Gryfa pracuje z młodzikiem starszym, czyli chłopcami z roczników 2008 i 2009. Jak sam przyznaje, trenerskie wyzwanie traktuje jako przedłużenie młodzieńczych marzeń. Wierzy, że z grona swoich podopiecznych wyłowi kilka perełek, z których kiedyś będzie dumny.

T jak Tomasz Goździuk – współpracuje z Pawłem Szajewskim, prowadząc rocznik 2008/2009. Wieloletnia kariera piłkarska i talent pedagogiczny pozwalają mu przekazywać swoim podopiecznym wielu cennych praktycznych wskazówek.

U jak… umowa –  każda porządna akademia ma swoje plany. My również. Wkrótce uchylimy rąbka tajemnicy, wszak miłe niespodzianki z okazji 10-lecia STS Gryf Gmina Zamość muszą mieć miejsce!

W jak Wyrostek Paweł – od zawsze chciał być trenerem i swego dopiął! Wespół z Dawidem Nowogrodzkim sprawiają, że nasze skrzaty czerpią z zabawy z piłką mnóstwo radości i pozytywnej energii. Hasło „uczyć, bawiąc” idealnie wpisuje się więc w program szkolenia realizowany przez naszych najmłodszych szkoleniowców.

Z jak Zawada – siedziba Akademii wraz z pięknym, nowoczesnym i wielofunkcyjnym stadionem, służącym mieszkańcom całej Gminy Zamość. Zmodernizowany budynek, trybuny czy jupitery wykorzystywać będzie można nie tylko do wydarzeń sportowych, ale również wszelkich inicjatyw mieszkańców.

Ż jak Żdanów – dzięki Gminie Zamość  otrzymaliśmy do zagospodarowania ładne tereny sąsiadujące z Orlikiem i szkołą podstawową. To właśnie tam zieleni się już murawa, która za kilka miesięcy będzie służyła za bazę naszej Akademii. Na ponadhektarowym terenie powstaje kilka boisk, gdzie kontynuowane będzie szkolenie wszystkich grup młodzieżowych. Ku radości nas wszystkich!