4 spektakle letniego teatru dla dzieci

Małopolski Teatr „Blaszany Bębenek” przyjedzie latem do Gminy Zamość z czterema odsłonami spektaklu, pt. „Ważniak w tarapatach” na motywach bajek o Smerfach. Każde widowisko, połączone z innymi atrakcjami w plenerze, odbędzie się na terenie szkół w Białowoli (wtorek, 20 lipca), Płoskiem (środa, 21 lipca), Mokrem (wtorek, 24 sierpnia) i Wólce Wieprzeckiej (25 sierpnia) – w ramach wakacyjnej oferty Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość na lato 2021 roku. Za każdym razem startujemy o godz. 15:30, a „meta” nastąpi ok. godziny 18:00. Zapraszamy dzieci z dorosłymi opiekunami. Wstęp wolny dla każdego – nie przegap tego!

Cały cykl 4 spotkań plenerowych nosi nazwę „Letni Teatrzyk i Spółka…” i jest skierowany głównie do dzieci, które wakacje spędzą w tym czasie w domu. Głównym elementem cyklu spotkań plenerowych będzie 45-minutowy spektakl Teatru Objazdowego „Blaszany Bębenek” z Trzebini. Organizatorzy zakładają, że dziecięca widownia pojawi się w obecności dorosłych opiekunów, dlatego w programie wydarzenia, oprócz spektaklu dla dzieci, zaplanowane są też dodatkowe atrakcje, m.in. stoisko poradnictwa zdrowotnego „Studio Zdrowia” oraz mobilny punkt drogeryjny AVON, a także drobne gry i zabawy sportowo-rekreacyjne w wykonaniu trenerów z klubów STS GRYF lub UKS AZYMUT, animacje dla dzieci, spotkanie z Druhami OSP i ich sprzętem oraz Policjantami z zamojskiej Komendy. Poniżej harmonogram gminnej akcji „Letniego Teatrzyku i Spółki…” w Gminie Zamość:
1. 20 lipca 2021 (wtorek) – godz. 15:30 – teren szkolny SP Białowola.
2. 21 lipca 2021 (środa) – godz. 15:30 – teren szkolny SP Płoskie.
3. 24 sierpnia 2021 (wtorek) – godz. 15:30 – teren szkolny SP Mokre.
4. 25 sierpnia 2021 (środa) – godz. 15:30 – teren szkolny SP Wólka Wieprzecka.
Szukajcie nas w zacienionych zakątkach na terenie w/w szkół Gminy Zamość. Zapraszamy wakacyjnie!

P.S. Relacje tekstowo-fotograficzne z odbytych już wydarzeń szukajcie na stronach www.gok.gminazamosc.pl i www.gminazamosc.pl.

GOK: Jarosław Kalbarczyk