Warsztaty rękodzieła „Drzewa” i „Anioły” na deskach

Organizator: Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+.

W czerwcu i lipcu 2020 r. w ramach dotacji „Wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej poprzez wdrażanie programu pobudzania aktywności obywatelskiej” w Gminie Zamość odbyły się warsztaty rękodzieła w następujących miejscowościach: Mokre, Hubale i Szopinek. Zajęcia miały charakter otwarty, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną zmuszeni byliśmy zachować szczególne środki ostrożności i zmniejszyć liczebność grup warsztatowych. Pomimo tego niepokojącego czasu, lokalne społeczności nas nie zawiodły. Ci, którzy przyszli byli złaknieni kontaktu z człowiekiem, rozmowy, nowych form aktywności, zajęć warsztatowych. Pracowaliśmy intensywnie, a rozmowom nie było końca.
Tematem przewodnim czerwcowych i lipcowych warsztatów była natura i ekologia, a tytuły prac plastycznych to „Drzewa” i „Anioły”. Uczestnicy spotkań w Mokrem i Szopinku mieli za zadanie namalować fantazyjne drzewo oraz ozdobić go utwardzanymi linami, sznurami, itp. Grupa z Hubal natomiast miała do wykonania obrazy z wizerunkiem aniołów w kolorowych sukniach. Podczas tworzenia swoich dzieł nie wykorzystywaliśmy szablonów, tylko własne pomysły, zdolności manualne i kreatywność. Po 3 godzinach pracy można było podziwiać efekty naszych artystycznych zmagań. Niezwykłe prace, świetne pomysły, dobór kolorystyki, różnorodność pociągnięć pędzla i inne dodatki zachwyciły nas samych. Zapraszamy do obejrzenia szerszej foto-galerii w internecie. Naprawdę powstałe dzieła robią wrażenie.

Dobre wieści: W sierpniu ruszają kolejne spotkania warsztatowe, na które zaprosimy już większe grono zainteresowanych. Obserwujcie stronę internetową Gminy Zamość oraz FB Stowarzyszenia Kobiet 28+. Tam niebawem znajdziecie harmonogramy.

Tekst i foto: Stowarzyszenie Kobiet 28+: Prezes Agata Piwko