Uczniowie i przedszkolaki ze szkoły w Pniówku adoptowali Hockey Lune!

W związku z ostatnimi falami pożarów, które miały miejsce na kontynencie australijskim, wiele gatunków roślin i zwierząt uległo degradacji. Wśród zwierząt najbardziej poszkodowanymi gatunkami były kangury i niedźwiedzie koala. Jednak znaleźli się ludzie dobrego serca, którzy ruszyli na pomoc rannym zwierzętom. Utworzono specjalne kliniki, w których leczone i rehabilitowane są poszkodowane zwierzęta. Jak wiadomo opieka nad zwierzętami wymaga sporo czasu, cierpliwości oraz pieniędzy.
Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni i postanowili pomóc w finansowaniu leczenia zwierząt poprzez udział w tzw. „e-adopcji”. Zaadoptowali przez Internet samicę koala o wdzięcznej nazwie Hockey Luna, która została uratowana z płonącego lasu i obecnie przebywa w szpitalu „Koala Hospital Port Macquarie” w Nowej Południowej Walii, w Australii. Adopcja kosztowała 40 dolarów australijskich, czyli 109zł i 55gr (roczna opłata). Na potwierdzenie szkoła otrzymała specjalny certyfikat adopcji ze zdjęciem zaadoptowanego misia. Aby uzbierać kwotę potrzebną do zaadoptowania zwierzęcia, zorganizowano szkolną kawiarenkę, która działała przez 3 dni (3-5 lutego 2020r.), sprzedając upieczone przez rodziców słodkości. W ten sposób uzbierano 470 zł i 50gr. Ponieważ uzbierana kwota przewyższyła koszt adopcji, postanowiono resztę pieniędzy przekazać na konto fundacji „Siepomaga”. Nad całą akcją czuwała pani Dorota Wybranowska – opiekun Szkolnej Grupy Wolontaryjnej.
Warto dodać, że przy okazji akcji e-adopcji uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat gatunku niedźwiedzia – koali. Uczennica klasy V, Zofia Ziemińska wraz ze swoją mamą wykonały 2 edukacyjne plakaty, które nawiązywały do wyżej wymienionej akcji. Uczniowie dowiedzieli się na przykład, że gatunek koala jest pod ochroną.
W imieniu Szkolnej Grupy Wolontaryjnej serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej akcji.