Roman Blonka trzecim „Trenerem Roku” wg „Kroniki Tygodnia”, a Wojciech Suchowicz wyróżniony przez ZOZPN

Roman Blonka zajął III miejsce w kategorii „Trenera Roku 2019” w jubileuszowym XX Plebiscycie Piłkarskim „Kroniki Tygodnia”. Uroczysta Gala, na której ogłoszono wyniki i przyznano tytuły, odbyła się 28.01.2020 r. w sali bankietowej „Apart” przy „Karczmie Góralskiej” w Zamościu. Partnerem plebiscytu była Gmina Zamość. Podczas Gali własne wyróżnienia przyznał Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, jedno z nich otrzymał Wojciech Suchowicz, trener UKP „Suchowiczteam” z Wólki Panieńskiej.

Plebiscyt piłkarski zamojskiej gazety „Kronika Tygodnia” objął swoim zasięgiem szeroko pojętą Zamojszczyznę, a wśród nominowanych znaleźli się najlepsi i najpopularniejsi przedstawiciele lokalnych środowisk zamojskiej piłki nożnej. Czytelnicy tygodnika głosowali na swoich faworytów za pomocą wysłanych kuponów, wcześniej wyciętych z gazety i prawidłowo wypełnionych. Lista nominowanych objęła 5 kategorii: 1) „Drużyna Roku 2019” – 14 nominowanych drużyn, w tym z Gminy Zamość 2 zespoły: Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Gryf” Gmina Zamość i Uczniowski Klub Piłkarski „Suchowiczteam Wólka Panieńska”; 2) „Działacz Roku 2019” – 15 osób nominowanych, w tym Tomasz Goździuk i Mariusz Sokołowski – obaj z STS „GRYF” Gmina Zamość; 3) „Młodzieżowiec Roku 2019” (tj. zawodnik do 21. roku życia) – 15 osób nominowanych, w tym Sebastian Magryta i Mateusz Ząbczyk – obaj z STS „Gryf” Gmina Zamość; 4) „Trener Roku 2019” – 16 osób nominowanych, w tym Roman Blonka z STS „Gryf” Gmina Zamość i Wojciech Suchowicz z UKP „Suchowiczteam” Wólka Panieńska; 5) „Piłkarz Roku 2019” – 14 osób nominowanych, w tym 2 z STS „Gryf” Gmina Zamość: Sebastian Dobromilski i Maciej Markowski. Wyniki plebiscytu były sporą niespodzianką niemal w każdej z kategorii. Ze środowiska piłki nożnej Gminy Zamość jedynie Romanowi Blonce udało się „stanąć na podium” – zajął III miejsce, pokonując w plebiscycie aż 13 innych trenerów. Gospodarze Gali do uhonorowania Romana Blonki tytułem „trzeciego Trenera Roku 2019” poprosili Jarosława Kalbarczyka, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, który w imieniu nieobecnego Wójta, wręczył trenerowi z „Gryfu” pamiątkową statuetkę „Kroniki Tygodnia”.
W drugiej części Gali własne wyróżnienia przyznawał Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, zaproszony przez „Kronikę Tygodnia” do współrealizacji wydarzenia. Jedno z wyróżnień ZOZPN przyznał Wojciechowi Suchowiczowi, trenerowi UKP „Suchowiczteam Wólka Panieńska” /Gmina Zamość/ za działalność na rzecz rozwoju piłki nożnej na Zamojszczyźnie.

GOK: JK