Ponad 47 litrów krwi w Bortatyczach

Zaczęliśmy kolejny rok krwiodawczy i pierwsza tegoroczna gminna akcja poboru krwi za nami. Akcja odbyła się 16 lutego 2020 r. w świetlicy w Bortatyczach. Piękna akcja z jeszcze piękniejszym hasłem „Podziel się miłością” i 105 wspaniałych osób, które podzieliło się swoją krwią z innymi. Przełożyło się to na 47,25 litrów pobranej krwi. Z całego serca dziękujemy dawcom, którzy tego dnia podzielili się sobą.

Była to walentynkowa akcja i cieszymy się, że aż 10 par podzieliło się swoją „miłością” z innymi: Małgorzata i Paweł Nowakowscy (Lipsko), Anna i Wojciech Stręciwilk (Lipsko), Aneta i Darek Zygmunt (Borowina Sitaniecka), Agnieszka i Jarosław Ciurysek (Bortatycze), Joanna i Bartłomiej Draczka (Wólka Łabuńska / Gmina Łabunie), Anna i Mariusz Ponachajba (Siedliska), Barbara i Łukasz Dudek (Białobrzegi), Katarzyna i Rafał Kamińscy (Jatutów), Bożena i Piotr Kudyk (Lipsko), Maria i Mariusz Sowińscy (Jatutów).
Ta akcja otwiera III edycję dorocznego konkursu „Bitwa Sołectw – do ostatniej kropli krwi”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.
Na akcji w Bortatyczach można było również wesprzeć akcję pod hasłem „Podaj dalej”. Krwiodawcy mogli oddać czekolady „z przydziału”, które zostały przekazane dla podopiecznych Domu Dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Łabuniach oraz do Państwowego Domu Dziecka w Zamościu, skąd część czekolad zostanie przekazana do pozostałych ośrodków opiekuńczych w Zamościu. Wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, gdzie również można było zostawić czekoladę, zebraliśmy łącznie 366 czekolad do przekazania. Jest to kolejny dowód jak wielkie serca mają krwiodawcy.
Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli naszą akcję: Kebab BOSFOR, Pizzeria EWA, Klub BRODWAY, Klub METRO, X-GUM Andrzej Bochenko, Centrum Szkół Akademickich STUDENT w Zamościu, Restauracja „MALINOWA” w Wólce Panieńskiej, Anna i Wojciech Stręciwilk Gospodarstwo Ogrodnicze w Lipsku, Lody BOSKO, Tor kartingowy DS Speed, Studio Figura, Kolorowa Tortownica, Hotel & Spa ARTIS, Laser FACTORY centrum rozrywki, KURA Domowa obiady domowe, CARTWAY tor kartingowy, Restauracja SMAK STORY, Restauracja POWIEDZ CZEŚĆ-GARKUCHNIA, pasmanteria Kreatywna Kolorowa Robota, SPORTDRUK, Szczupła Sylwetka.
Dziękujemy OSP Bortatycze, Pawłowi Gerej z Roztoczańskiej Grupy Ratowników Drogowych za pokaz pierwszej pomocy, załodze z punktu poboru przy szpitalu papieskim za pobieranie krwi; dziękujemy też za pomoc i zaangażowanie oraz pyszną zupę Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Bortatyczach.
Akcję zorganizowali: Samorząd Gminy Zamość, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Zamość, Rejonowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu i Lublinie, a w organizację wydarzenia włączyli się także: Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Promocji i Rozwoju Środowisk Lokalnych 28+, Młodzieżowa Rada Gminy Zamość, GOK Gminy Zamość, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu z jednostką OSP w Bortatyczach i Sołectwo Bortatycze.

Zarząd Klubu HDK przy UGZ