OSP na VI Orszaku Trzech Króli w Zamościu

„Cuda, cuda ogłaszają” – pod takim hasłem już po raz szósty w mieście Zamościu odbył się Orszak Trzech Króli. Honorowy Patronat Orszaku objęli J.E. Ks. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek, Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk i Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. Tegoroczny Orszak przypadł w roku 100-lecia „Cudu nad Wisłą” i Jubileuszu 440-lecia założenia Miasta Zamościa. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.30 Mszą Św. w Kościele p.w. Świętego Michała Archanioła. W programie uroczystości znalazły się m.in. Stacje: „Pokłon Pasterzy”, „Walka dobra ze złem”, „Narodzenie Zbawiciela” oraz Polonez Historyczny do kolędy „Bóg się rodzi” w wykonaniu uczestników Orszaku. Organizatorami VI Orszaku Trzech Króli byli Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli, Miasto Zamość i Gmina Zamość. W trakcie trwania przemarszu ruch drogowy i bezpieczeństwo uczestników zabezpieczały odpowiednie służby: Policja, Straż Miejska i Druhowie Strażacy Ochotnicy z terenu Gminy Zamość.

UGZ: Bożena Kozioł

zdjęcia: OSP – Mirosław Łasocha, DC