Krwiodawcy przekazali 144 tabliczki ofiarowanych słodkości

Majowa Akcja Poboru Krwi „RAZEM POMIMO PANDEMII” przyniosła ogromny efekt w formie zebranych niemal 55 litrów niezastąpionej niczym krwi. Jest to wyraźny dowód ludzkiej empatii. Krwiodawcom weszła w krew pomoc bliźnim i kolejny raz pokazali jak wielkie noszą serca. Oprócz zebranych dla potrzebujących jednostek krwi każdy dawca podzielił się otrzymaną czekoladą, wspierając tym samym zbiórkę „PODAJ DALEJ”, która tworzy stały element Akcji Poboru w Gminie Zamość. Tylko dzięki wspólnemu działaniu wielu osób możliwe stało się przekazanie dalej drzemiącego w nas dobra.
W dniu 16 czerwca b.r. delegaci Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość w obecności Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego przekazali zebrane słodkości w ręce Pana Kamila Kabasińskiego, przedstawiciela Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”. Tym razem czekolady trafiły do podopiecznych tej placówki. Stowarzyszenie prowadzi działalność w zakresie zintegrowanej rehabilitacji, edukacji i wsparcia społecznego dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością. Mamy nadzieję, że słodki podarunek w formie tabliczek czekolad wywoła uśmiech na buźkach dzieci i wprawi w słodki nastrój.
Tymczasem, dużymi krokami zbliża się termin kolejnej Akcji Poboru Krwi w Gminie Zamość. Działając w myśl słów Ojca Świętego, który zawsze był wrażliwy na cierpienie drugiego człowieka, organizujemy kolejną akcję poboru krwi pod nazwą: „ŚLADAMI NAUK OJCA ŚWIĘTEGO – w 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II”, która odbędzie się 16 sierpnia b.r. w świetlicy wiejskiej w Mokrem, w godz. 8:00 – 14:00.
W roku 2020 globalnie świętujemy okrągły jubileusz urodzin Papieża Polaka. Dedykując planowaną Akcję Poboru Krwi Ojcu Świętemu, chcemy w szczególny sposób uczcić 100 rocznicę jego urodzin a tym samym oddać hołd wybitnej osobie tak szczególnie ważnej i bliskiej sercu każdego Polaka.
Zapraszamy serdecznie krwiodawców oraz sympatyków na Akcję poboru Krwi, która będzie wspaniałym wydarzeniem pozwalającym na upamiętnienie Jana Pawła II, oraz przedłużenie realizacji jego dzieła. Podobnie, jak na każdej akcji, gwarantujemy wspaniałą atmosferę oraz zestawy upominków.
Ze względu na ryzyko oraz chęć ograniczenia transmisji koronawirusa na Akcji zostaną zachowane wszelkie środki ostrożności.

Zarząd SHDK przy UG Zamość