Kompozycje kwiatowe-mobilne i zdalne warsztaty domowe w Gminie Zamość

Organizator: Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+
Listopadowe warsztaty florystyczne. Aktywizujemy mieszkańców Gminy Zamość.
W ramach “Wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej poprzez wdrażanie programu pobudzania aktywności obywatelskiej”

Jak wiemy trudny okres pandemii spowodował zablokowanie spotkań grupowych, szkoleń, warsztatów. My jednak wyszliśmy naprzeciw tym utrudnieniom. Od listopada ponownie wdrożyliśmy program spotkań tematycznych o charakterze warsztatowym. Teraz spotkania odbywają się w formie warsztatów domowych, gdzie każdy uczestnik pracuje indywidualnie. Nie chcemy narażać tych, którzy deklarują uczestnictwo w tego rodzaju zajęciach. Bezpieczeństwo najważniejsze.
W miesiącu listopadzie pakiety warsztatowe (gotowe artykuły florystyczne do stworzenia stroika świątecznego) otrzymały sołectwa Łapiguz, Wólka Wieprzecka, Sitaniec Wolica, Sitaniec, Zawada, Skaraszów oraz osoby indywidualne, które zgłosiły chęć uczestnictwa, poprzez naszą stronę na Facebooku ( mieszkańcy Kalinowic, Sitańca Wolicy, Wychodów, Płoskiego, Wierzchowin). Zestawy florystyczne dostarczone zostały bezpośrednio do zainteresowanych osób bądź do lokalnych liderek, które z ochotą zajęły się bezpośrednią dystrybucją do domów kursantów. Każdy uczestnik pracował według przekazanej instrukcji, bądź według własnego pomysłu. Dowodem wykonanej pracy były amatorskie, liczne fotorelacje wysyłane smsem, messengerem lub e-mailem oraz potwierdzenie odbioru materiałów na liście obecności. Napłynęło mnóstwo zdjęć, które prezentujemy w naszej galerii poniżej. Kreatywność naszych lokalnych społeczności nie zna granic. Praca w odosobnieniu ma swoje plusy, bowiem każda praca wychodzi inna, pracują z nami dzieci, wnuki, dziadki, babcie. Jest międzypokoleniowo. Dziękujemy naszym liderom i warsztatowym florystom.
tekst: Agata Piwko prezes Stowarzyszenia Kobiet 28+

foto: Uczestnicy warsztatów z poszczególnych miejscowości