Bo każdy powinien mieć swojego anioła – warsztaty artystyczne pt. „Anioły” w Płoskiem

615

Organizator: Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+

W ramach „Wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej poprzez wdrażanie programu pobudzania aktywności obywatelskiej”

Miesiąc wrzesień,  miesiącem bogatym w wydarzenia warsztatowe  aktywizujące mieszkańców Gminy Zamość.

W poszczególnych sołectwach Gminy Zamość miały miejsce liczne warsztaty kulinarne i rękodzielnicze. Tematyka spotkań została celowo zróżnicowana, aby dać uczestnikom więcej możliwości rozwoju plastycznego, rękodzielniczego i kulinarnego.

W cyklicznych, gminnych zajęciach rękodzielniczych wzięła udział między innymi miejscowość Płoskie. Tam odbyły się warsztaty pt. „Anioły”. Spotkania „anielskie” zawsze gromadzą spora grupę uczestników. Już tak jest, że każdy chce mieć własnego anioła, który zawiśnie nad łóżkiem. Podczas zajęć pracowaliśmy na podobraziu drewnianym, szkicowaliśmy, malowaliśmy, złociliśmy, postarzaliśmy. Tego wszystkiego dokonała ambitna grupa z Płoskiego oraz innych miejscowości gminnych, które tego dnia przybyły do świetlicy wiejskiej w tejże miejscowości.  Trzeba nadmienić, że uczestnicy nie mieli narzuconego szablonu. Wszystkie prace zostały wykonane samodzielnie i każdy mógł samodzielnie decydować o ostatecznym wyglądzie anioła.

W zajęciach wzięli udział amatorzy. Ich prace wykonane zostały na najwyższym poziomie, ale to zapewne, dlatego, że włożyli w nie całe swoje serce. Pilnie słuchali i stosowali się zaleceń instruktora. Gratulujemy Wam niepowtarzalnych prac.

Tekst i zdjęcia: Agata Piwko prezes Stowarzyszenia Kobiet 28+

Wiek nie miał znaczenia to jest to, co da możliwość kontynuacji.