100 lat Pani Stanisławy

Stanisława Ciupa z Sitańca obchodziła w styczniu 2020 roku swój okrągły jubileusz SETNEJ ROCZNICY URODZIN. W licznym gronie rodziny oraz przyjaciół ta dostojna okazja celebrowana była 25 stycznia 2020 r. w sitanieckiej świetlicy z udziałem m.in. Wójta Gminy Zamość.

Po uroczystej Mszy Świętej w miejscowym kościele, zaproszeni goście zgromadzili się w świetlicy wiejskiej w Sitańcu. Tam oficjalne życzenia w imieniu Samorządu Gminy Zamość złożył Jubilatce Ryszard Gliwiński – Wójt Gminy Zamość, przekazując i odczytując zarazem fragment listu okolicznościowego od Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. Wręczając pamiątkowy grawerton z życzeniami od gminnego samorządu, do życzeń dołączyła się również Joanna Bekier – Sołtys Sitańca. Obecny był także proboszcz sitanieckiej parafii, ks. Bolesław Zwolan. Krótkie rozważania na temat długowieczności mieszkańców tamtejszej parafii skonkludowane zostały stwierdzeniem, iż Sitaniec wyróżnia się pod tym względem na tle innych miejscowości w Gminie – w ciągu ostatnich lat sześciu na siedmiu stulatków było z parafii Sitaniec. Uroczystość obfitowała we wzruszenia i z pewnością na długo pozostanie w pamięci rodziny. Natomiast redaktorom Biuletynu nie pozostaje nic innego, jak przyłączyć się do życzeń dla Pani Stanisławy kolejnych pięknych lat w zdrowiu i radości!

GOK: MW
foto GOK: Małgorzata Wołoszyn