XX Turniej Mikołajkowy w Mini Piłce Nożnej Halowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zamość

MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY ZAMOŚĆ

Regulamin

Organizatorami turnieju są Gminne Koło Szkolnego Związku Sportowego oraz Centrum Usług Wspólnych Gminy Zamość przy współpracy Szkoły Podstawowej w Płoskiem i wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość.

Turniej odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół w Płoskiem w dniach:
– 10.12.2019 – chłopcy rocznik 2007 i młodsi, początek o godzinie 9:00,
– 11.12.2019 – dziewczęta rocznik 2007 i młodsze, początek o godz. 9:00.

1. Uczestnictwo: drużyny składają się z zawodniczek i zawodników szkół podstawowych, klubów i stowarzyszeń sportowych, działających na terenie Gminy Zamość, urodzonych w 2007 roku i młodszych, – jedną drużynę stanowi 12 zawodników/czek.
  2. Przepisy gry:
    – zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN z ułatwieniami oraz SZS,
    – zespół składa się z 4 zawodników czynnie grających w polu + bramkarz,
    – czas gry zostaje ustalony w zależności od ilości zgłoszonych drużyn,
    – zawodników obowiązuje obuwie typu halówki, itp.,
    – cecha mini piłki nożnej: piłka halowa niskoodbijająca się,
    – pole bramkowe: pole bramkowe do piłki ręcznej,
    – bramkarz może chwytać piłkę rękami tylko w polu bramkowym, w tym również po podaniu od własnego zawodnika,
    – gra bez „ spalonego”,
    – zmiany zawodników: hokejowe ze strefy zmian,
    – rzut karny z linii rzutów karnych do piłki ręcznej,
    – bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką w obrębie własnej połowy, lub poprzez wykop piłki leżącej na polu gry, ale nigdy z powietrza.
  1. Punktacja:
    – za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt, za przegraną 0 pkt.,
    – o kolejności miejsc decydują: większa liczba zdobytych punktów, wynik bezpośredniego spotkania, lepsza różnica bramek między zainteresowanymi, większa liczba zdobytych bramek między zainteresowanymi, lepsza różnica bramek z całego turnieju, większa liczba zdobytych bramek z całego turnieju, rzuty karne po meczu remisowym.
  1. Inne postanowienia:
    zgłoszenia do turnieju przyjmowane są pod nr telefonu: Piotr Chabros – 693133056, do dnia 30 listopada 2019 r., oraz pisemnie tuż przed turniejem potwierdzone przez kierownictwo szkół, klubów lub stowarzyszeń.
    – w celach organizacji danego wydarzenia, na podstawie art. 6 ust. 1 lit a. RODO, każdy klub i stowarzyszenie musi przedstawić pisemne zgody rodziców każdego uczestnika- załącznik nr 1 do regulaminu ( nie dotyczy szkół, które takie zgody posiadają)
    – wszyscy zawodnicy powinni posiadać aktualną legitymację szkolną,
    – w przypadku braku badań lekarskich, odpowiedzialność ponosi opiekun danej grupy,
    – w przypadku udziału w zawodach dużej ilości szkół, organizator zastrzega sobie losowanie drużyn na grupy 3 lub 4 zespołowe,
    – z każdej grupy awans do dalszej gry zdobywa tylko zwycięzca danej grupy,
    – następne mecze rozgrywane są systemem „każdy z każdym” aż do wyłonienia zwycięzcy.
  1. Nagrody: drużyna za zajęcie pierwszego miejsca otrzymuje Puchar Przechodni Przewodniczącego Rady Gminy, medale oraz dyplom. Drużyny za zajęcie miejsca I-III medale, puchary i dyplomy. Nagrodzeni zostaną również Król Strzelców oraz najlepszy bramkarz turnieju. Zwycięstwo szkoły w turnieju jest równoznaczne ze zdobyciem tytułu Mistrza Gminy Zamość w Mini Piłce Nożnej Halowej na rok 2019/2020 i reprezentowaniem Gminy Zamość w rozgrywkach szczebla powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.
  2. Inne: Organizatorzy zapewniają przejazd dla reprezentacji szkół, zabezpieczają obsługę sędziowską, obsługę medyczną, poczęstunek oraz okolicznościowe upominki. Organizatorzy nie ubezpieczają od NNW. Organizator zastrzega sobie prawo interpretacji regulaminu.