Wykład Agaty Piwko na Forum Kobiet w Podhorcach

“Ja i moja pasja” – taki tytuł nosił wykład Agaty Piwko na III Gminnym Forum Kobiet w Podhorcach. Prezes Stowarzyszenia Kobiet 28+ z Gminy Zamość mówiła o pasji artystycznej, pracy z ludźmi, działalności Kół Gospodyń Wiejskich i ich członkiniach zrzeszonych w gminnym stowarzyszeniu.

17.11.2019 r. w Gminie Tomaszów Lubelski, w GOK-u w Podhorcach, odbyło się III Gminne Forum Kobiet, którego celem było podsumowanie działalności kobiet aktywnych społecznie i pracujących na rzecz społeczności lokalnych. Wśród osób zaproszonych do wystąpienia była Agata Piwko z Szopinka – właścicielka pracowni rękodzieła “AGAART” z Szopinka i zarazem prezes Stowarzyszenia Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, zrzeszającego członkinie wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Zamość. Podczas wydarzenia swoje wykłady wygłosili również Wójt Gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz, Ewa Piwko-Witkowska – prezes LGD “Roztocze Tomaszowskie” (wykład, pt. “Kobieta brzmi dumnie”) i Kinga Łuczak – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Tomaszów Lubelski z siedzibą w Podhorcach (wykład, pt. “Rola i aktywność w kulturze”). Sala pękała w szwach. Przybyły liczne delegacje KGW, zaproszono Amazonki, przygotowano słodki poczęstunek. Kobiecych rozmów nie było końca. Na scenie jako niespodzianka wystąpiła Grupa SABAT ze Stowarzyszenia Kobiet 28+. Dobre „czarownice” z 7 KGW z terenu Gminy Zamość („Sabat”), tworzą zabawne układy taneczne i pokazują, że czasami warto mieć do siebie dystans i umieć się śmiać z rzeczy, które wydają się nam nie do przeskoczenia. Wielka radość i brawa to najlepsza nagroda zarówno dla wykładowców, jak i tańczących, miłych i zabawnych “czarownic”.

KOBIETY MOC JEST Z NAMI!!! Nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile robicie dla innych. Tworzycie dzieło, które ma na imię “pasja”. Bo bez pasji, jakby jej nie nazwać, czy to …praca społeczna, czy sztuka artystyczna…, czy pomoc w akcjach charytatywnych…, czy odtwarzanie starych przepisów kulinarnych…, nie istnieją sołectwa i nie istnieją Koła Gospodyń. To wszystko to Wasze DZIEŁO. Dziękuję Wam za zaangażowanie.

Prezes Agata Piwko – Stow. 28+