Warsztaty rękodzieła artystycznego w Gminie Zamość

Stowarzyszenie „Wysokie nad Łabuńką” zaprasza wszystkich zainteresowanych na międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze realizowane w Gminie Zamość.
Terminy i tematyka poszczególnych warsztatów:

• 24 wrzesień 2019r. – Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem, godz. 17.00, Stare drzewa – obraz wykonany techniką utwardzania tkanin, wykańczany specjalnymi mediami
• 25 wrzesień 2019r. – Chyża, godz. 17.00, Transfer na desce – wykonanie transferu fotografii na frezowanej desce, z elementami 3d
• 27 wrzesień 2019r. – Lipsko, godz. 17.00, Szczotka do włosów w stylu folk – wykonana techniką decoupage
• 30 wrzesień 2019r. – Bortatycze, godz. 17.00, Malowany Anioł na desce – anioł z elementami malarstwa i transferu z efektami 3d,
• 11 październik 2019r. – Białowola, godz. 17.00, Serwetnik glamour – serwetnik utrzymany w stylistyce glamour, zastosowanie szalgmetalu, szablonów i innych materiałów dekoracyjnych
• 14 październik 2019r. – Skokówka, godz. 17.00, Etui na okulary – wykonane techniką mix mediową
• 14 listopad 2019r. – Regionalna Izba Pamięci w Wysokiem, godz. 17.00, Zegar z ornamentem – wykonany przy pomocy papieru ryżowego i bazy do zegara o średnicy ok. 40cm
• 15 listopad 2019r. – GOK w Wysokiem (lokal KGW Sitaniec Wolica), godz. 17.00, Chustecznik powertex – wykonany techniką mix mediową z przewagą powertex, z szablonami, efektami 3d, odlewami gipsowymi
• 9 grudzień 2019r. – Mokre, godz. 17.00, Pisanka – ozdoba okienna – wykonana techniką mix mediową za pomocą preparatów takich jak powertex, patyny i itp.
• 10 grudzień 2019r. – Szopinek, godz. 17.00, Bombka mix media – wykonana techniką mix mediową, z wykorzystaniem odlewów gipsowych, tkanin, struktur itp.

Organizowane przez Stowarzyszenie „Wysokie nad Łabuńką” warsztaty realizowane są w ramach projektu pn. „Międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze oraz wydanie publikacji w formie Poradnika Rękodzielnika jako wzrost Kapitału Społecznego”. Tematyka warsztatów nawiązuje do tradycji kulturowych regionu Zamojszczyzny i Roztocza. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami rękodzielniczymi, dzięki czemu zdobędą nową wiedzę i umiejętności. Międzypokoleniowy charakter zajęć wpłynie na wymianę doświadczeń i pozwoli na zintegrowanie uczestników. Zwieńczeniem projektu będzie wydanie publikacji „Poradnik rękodzielnika”.
Na realizację projektu Stowarzyszenie „Wysokie nad Łabuńką” otrzymało dofinansowanie od Lokalnej Grupy Działania „Nasze Roztocze”.

A. Kwoka