V Turniej Karate Kyokushin w Płoskiem

W sobotę 5 października 2019 r., w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Płoskiem, odbył się V Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO o Puchar Wójta Gminy Zamość. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonali: Pan Ryszard Gliwiński Wójta Gminy Zamość oraz Pani Jolanta Adamczuk Dyrektor Szkoły w Płoskiem. Organizatorem Turnieju był Zamojski Klub Karate Kyokushin. Do rywalizacji przystąpiło 220 karateków z 15 Klubów IKO Polska oraz Ukrainy (Rawa Ruska, Zhovkva). Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Zamojski KKK przed Klubem z Lublina i Białej Podlaskiej.
Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu turnieju: sędziom, obsłudze medycznej, członkom i sympatykom Zamojskiego KKK oraz jak zawsze nieocenionym, zaangażowanym w pomoc rodzicom. Spośród zawodników z terenu Gminy Zamość miejsca medalowe wywalczyli:

Mikołaj Cieliszak – III miejsce w kumite, w kategorii dzieci + 30 kg; Małgorzata Bożek – III miejsce w kumite w kategorii kadetki młodsze – 37 kg; Filip Dołba – I miejsce w kumite w kategorii kadeci młodsi – 30 kg; Maria Łochin – II miejsce w kumite w kategorii kadetki – 40 kg; Marcel Bosowski – I miejsce w kumite w kategorii młodzik – 45 kg; Monika Bekier – II miejsce w kumite w kategorii juniorki młodsze – 55 kg; Adam Puc – III miejsce w kata w kategorii junior; Wiktor Hadam – III miejsce w kumite w kategorii dzieci – 30 kg. Zawodnikom gratulujemy!

Krzysztof Policha