Turniej Miast Partnerskich z Mikołajem

Już po raz dziewiąty w dniu 7 grudnia br., Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość był organizatorem Turnieju Mikołajkowego w halowej piłce nożnej z udziałem drużyn reprezentujących miasta partnerskie Miasta Zamość, pod honorowym patronatem J. E. Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego ks. Mariana Rojka i Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka. Organizacja turnieju była możliwa dzięki wsparciu licznych darczyńców: Ministerstwa Sportu, Miasta Zamość, Gminy Zamość, Powiatu Zamojski, Posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, firmy Stokrotka, Hurtowni Fructos, Hurtowni Mars, PSS „Społem” w Zamościu, Polskiej Akademii Futbolu, firmy Sport Future, firmy Komputronik, VIST.pl, Drukarni Attyla oraz Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Podczas uroczystego otwarcia zawodów, które prowadziła koordynator Małgorzata Farion w towarzystwie Świętego Mikołaja obecni byli przedstawiciele Kurii Diecezjalnej naszej diecezji, przedstawiciele władz samorządowych Miasta Zamość, Starostwa Powiatowego w Zamościu oraz gminy Zamość: Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński i Przewodniczący Rady Gminy Zamość Wojciech Suchowicz. Turniej rozgrywano w czterech grupach wiekowych: 2007, 2009, 2011 i 2012. W najmłodszej grupie wiekowej naszą gminę reprezentował STS „Gryf” Gmina Zamość w składzie: Igor Welhan, Adrian Greszta, Weronika Greszta, Dawid Bidiuk, Tymon Bazan, Filip Pawelec, Filip Skuba, Mateusz Szajewski, Miłosz Jargieło, Olek Szpindor zajmując ostatecznie miejsce IV. Relacja trenera Przemysława Gałki z przebiegu rywalizacji naszej drużyny: „Mecze naszej grupy odbywały się na hali sportowej w”Rolniczaku”. Pierwszy mecz rozgrywamy z gospodarzem turnieju – DKS „Gaudium i wygrywamy po trzech bramkach Olka Szpindora, ale brawa należą się całej drużynie, bo wypadli świetnie. W drugim meczu gramy z DUFC Adrenalin Łuck z Ukrainy i nasi chłopcy się chyba przestraszyli, bo przeciwna drużyna wyglądała na starszą. Niektórzy nasi zawodnicy nawet nie chcieli grać, bo mówili, że ich kolano boli, ale po skończonym meczu normalnie biegali. W tym meczu przegrywamy 0:9 i nic nam nie wychodziło, a przeciwnicy grali świetnie. Przed następnym meczem zrobiliśmy robimy krótką odprawę ponieważ za przeciwnika mieliśmy AMSPN „Hetman” Zamość, więc musiałem dać zawodnikom parę wskazówek. Zaczyna się mecz, a my na początek trafiamy w słupek, dwie minuty później wychodzimy sam na sam, ale niestety bramkarz broni. Nadal mamy sytuacje, ale nie możemy trafić i remisujemy 0:0. To naprawdę był niezły mecz, dużo walki i zaangażowania, widać było że, chłopcy chcą wygrać. Oczywiście mecze były rozgrywane po 12 minut, bez zmiany stron. Po tych meczach plasowaliśmy się na drugiej pozycji w tabeli. Taki turniej to świetna zabawa dla dzieci i mile spędzony czas z dziećmi i rodzicami, ale do następnego meczu szykowaliśmy się z „Wisłą” z Józefowa nad Wisłą. Rozpoczynamy nieźle, bo już w trzeciej minucie wychodzimy sam na sam i pudło, ale „Wisła” też chciała wygrać i nas przyciskała, my dobrze się broniliśmy. Dwie minuty przed końcem meczu „Wisła” strzela nam bramkę, próbujemy się podnieść, ale niestety, przegrywamy 1:0 i plasujemy się na 4 miejscu. Szkoda, ale taka jest piłka, trzeba nadal trenować i zostawiać dużo potu na treningach, żeby być najlepszym. Wracamy na zamknięcie turnieju i po paczki od Świętego Mikołaja. Dziękuję zawodnikom jak i rodzicom za fajnie spędzony wspólnie czas. Następnym razem będzie pierwsze miejsce”.

Na podstawie przesłanych informacji i zdjęć GOK KC