Turniej im. Jana Wojtaszka 2019

W ramach VII Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Wojtaszka, Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „Gryf” Gmina Zamość zaplanowało w tym roku przeprowadzenie rywalizacji dla dzieci i młodzieży w czterech grupach wiekowych. W każdym z turniejów przewidywano udział 6 drużyn w każdej kategorii walczących o zwycięstwo systemem każdym z każdym. Turnieje odbyły się w dniach 16 – 17 listopada 2019 roku na hali sportowej w Żdanowie. W dniu 16 listopada, przed południem, do rozgrywek przystąpiły najmłodsze dzieciaki z rocznika 2012 i młodsi. Pełna werwy i zaangażowania rywalizacja chłopców i dziewcząt zakończyła się zwycięstwem drużyny STS Gryf Gmina Zamość II. Lecz w tej grupie nie miejsca były ważne, bo każda drużyna otrzymała pamiątkowe dyplomy, puchary i upominki. Wręczono także wyróżnienia indywidualne: najlepszym bramkarzem turnieju został Aleksander Różycki z AMSPN Zamość, królem strzelców został Przemysław Lewandowski DKS „Gaudium” Zamość. Ponadto nagrodzono najlepszą „cieszynkę” po zdobyciu bramki, którą otrzymał Miłosz Mizerski z AMSPN Zamość. Upominki dla najmłodszego zawodnika otrzymali: Igor Lewandowski z DKS „Gaudium” Zamość oraz Weronika Greszta z STS „Gryf” Gmina Zamość jako jedyna dziewczyna uczestnicząca w turnieju. Składy drużyn organizatorów: STS „Gryf” I: Ksawery Bondyra, Filip Skuba, Filip Pawelec, Dawid Bidiuk, Alan Jachymczyk, Szymon Węcłak, Miłosz Adamczuk; STS „Gryf” II: Jaś Szpindor, Olek Szpindor, Miłosz Jargieło, Maksymilian Bondyra, Adrian Greszta, Weronika Greszta, Mateusz Szajewski. Chłopcy i dziewczęta trenują pod okiem trenerów: Przemysława Gałki i Adama Gwiazdowskiego.
W rozgrywkach popołudniowych o zwycięstwo walczyły drużyny młodzików z rocznika 2008 i młodsi. Puchar za miejsce I odebrała reprezentacja DKS „Gaudium” Zamość, za miejsce II GLKS „Granica” Lubycza Królewska, a za miejsce III MGKS „Igros Krasnobród. Indywidualnie wyróżnieni zostali: najlepszy bramkarz Kamil Fus z „Agrosu”, król strzelców Jakub Todys z „Granicy”, najlepszy zawodnik Jakub Drączkowski z „Gaudium”. Jedyną zawodniczką turnieju była Oliwia Szymanek reprezentująca DKS „Gaudium” Zamość. Drużyny STS „Gryf”, w tym turnieju prowadzone przez trenera Pawła Szajewskiego, zajęły odpowiednio miejsca V i VI grając w składach: STS „Gryf” I : Eryk Stefański, Oskar Gajewski, Jakub Zawadzki, Wiktor Ziemba, Alan Kowalski, Adrian Szczuka, Dawid Machałek, Krystian Witoszka, Miłosz Łapa. STS „Gryf” I: Mateusz Szewczuk, Igor Piekacz, Dawid Kościk, Eryk Podolak, Marcel Bondyra, Kevin Soboń, Jan Piwko, Błażej Duda, Filip Bury, Dominik Lewicki.
Drugi dzień turnieju rozpoczął się od zmagań orlików z rocznika 2010 i młodsi. W tej rywalizacji nasze drużyny wywalczyły następujące miejsca: STS „Gryf” I – miejsce III, STS „Gryf” II – miejsce V, a zagrały w składach: STS „Gryf” I: Miłosz Łapa, Miłosz Łygas, Oskar Łygas, Gabriel Zawadzki, Jaś Szpindor, Jakub Chraplewski, Kacper Nalepko, Wojtek Radliński; STS „Gryf” II: Wiktor Bąk, Michał Milczuk, Mateusz Gajewski, Dawid Bekier, Oliwier Malinowski, Bartosz Strzelecki, Wiktor Radziszewski, Miłosz Denkiewicz, Krystian Piskor, Kamil Kasiedczak. Trenerem orlików jest Rafał Burak. Najlepszą drużyną turnieju w tej kategorii została reprezentacja BKS Biłgoraj, a indywidualnie nagrodzeni zostali: najlepszy bramkarz – Ignacy Magoch z „Olimpiakosu” Tarnogród, najlepszy zawodnik – Wiktor Rugała z „Gaudium” Zamość, król strzelców Jakub Kupiec z BKS Biłgoraj.
Popołudniowy turniej trampkarzy rocznik 2006 i młodsi wygrała drużyna AMSPN Zamość przed GKS „Ruch” Izbica, DKS „Gaudium” Zamość, STS „Gryf” I, „ KS „Orzeł” Tereszpol i STS „Gryf” II. Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza otrzymał Jakub Sękowski z „Gaudium”, dla najlepszego zawodnika Oliwier Gabryel z AMSPN, a królem strzelców został Marcin Jaremek z „Ruchu”. Trenerem zawodników STS „Gryf” w tej kategorii wiekowej jest Jarosław Wolski, a drużyny zagrały w składach: STS „Gryf” I: Mikołaj Szewczuk. Kamil Głowacki, Bartosz Łyś, Bartosz Radliński, Szymon Wojczuk, Wojtek Bzdeń, Jakub Zawadzki. STS „Gryf” II : Michał Detko, Oliwier Kłębokowski, Mikołaj Kawala, Mateusz Magdziak, Paweł Detko, Michał Szewczuk, Konrad Spryszak. Więcej informacji o turnieju, wynikach poszczególnych meczów oraz zdjęć na stronie internetowej organizatora www.gryfgminazamosc.pl.

Na podstawie przesłanych informacji i zdjęć GOK KC