Rekord krwi w Gminie Zamość

319

„Wakacyjne doładowanie krwi” – pod takim hasłem odbyła się akcja poboru krwi (11.08.2019 r.) w świetlicy w Mokrem. Była to rekordowa akcja w historii działalności naszego Klubu. Zebrano aż 59,4 litrów cennej krwi. Dziękujemy, że byliście z nami. Cudowny wynik! 149 osób zarejestrowanych i 132 osoby zakwalifikowane do poboru – wspaniali ludzie, którzy oddają krew potrzebującym. Serdecznie dziękujemy!!!

Jak zwykle atrakcji na akcji i tym razem nie zabrakło. Słoneczko przypiekało więc można się było ochłodzić mrożoną kawą serwowaną z pyszną szarlotką z bitą śmietaną. Panie z KGW Mokre przygotowały także zupę. Można było zasięgnąć porady dietetycznej, zbadać cukier i ciśnienie oraz podszkolić się z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Również dla dzieci było sporo atrakcji: dmuchany zamek, wirtualne edukacyjne okulary oraz kącik do malowania dla dzieci. Dużym powodzeniem cieszyła się także fotobudka obsługiwana przez RCKiK w Lublinie. Można było otrzymać także atrakcyjne nagrody: drzewko ozdobne, zestawy obiadowe, zestawy kebabowe, karnety na kwiaty, kręgle, spływy kajakowe, przelot szybowcem, pizzę, lody, gokarty, akcesoria samochodowe – wszystko ufundowane przez następujących dobrodziejów: Pizzeria EWA, Anna i Wojciech Stręciwilk Gospodarstwo Ogrodnicze w Lipsku, Kebab Bosfor, Obiady Bosa, Wulkanizacja Andrzej Bochenko X-Gum Pniówek, Hotel Wojto, Aeroklub Ziemi Zamojskiej, PHU Relax, Lody Bosko, Tor kartingowy DS Speed, Szkółka drzew i krzewów ozdobnych Płoskie. Dziękujemy także za wsparcie od Szef Bud docieplenia, SD Projekt, Pawelczyk24.pl, Virtual Quest.
Była to trzecia akcja, która bierze udział w konkursie „Bitwa Sołectw – do ostatniej kropli krwi”. Przypominamy, że kolejna akcja odbędzie się 10 listopada w Płoskiem, a konkurs trwa do końca listopada. Przez cały okres konkursu krew można także oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Zamościu, Aleje Jana Pawła II 10 – wystarczy zapytać o konkurs i wypełnić krótką deklarację.
W organizację akcji poboru krwi włączyli się: Samorząd Gminy Zamość, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Zamość, Rejonowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu i Lublinie, Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Promocji i Rozwoju Środowisk Lokalnych 28+, Młodzieżowa Rada Gminy Zamość, GOK Gminy Zamość, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu z jednostką OSP w Mokrem, Sołectwo Mokre, KGW w Mokrem.

Zarząd Klubu HDK przy UGZ