Piknik Rodzinny na placu zabaw w Wychodach

W dniu 4 sierpnia 2019r. z okazji otwarcia nowego placu zabaw w Wychodach Grupa Aktywnych Mieszkańców Wychodów i Wieprzca zorganizowała Międzysołecki Piknik Rodzinny. Powitania przybyłych gości dokonały: Anna Majda sołtys Wychodów i Teresa Kostur Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Wieprzcu-Wychodach. Następnie głos zabrał i zaprosił do wspólnej zabawy Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. W rolę konferansjera wcielił się Konrad Serafin – animator kultury z Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Ze spektaklem interaktywnym dla dzieci, pt. „Co w trawie piszczy?”, wystąpił teatrzyk EDU-ARTIS z Krakowa. Było to teatralne spotkanie z Mają, Guciem, Filipem i Teklą, któremu towarzyszyły animacje, gry, zabawy, tańce z Mają i Guciem. Nie zabrakło konkurencji sprawnościowych, takich jak: skoki w workach, rzut butem i przeciąganie liny. Wspólne spotkanie zakończył występ taneczny grupy SABAT. Atrakcjami dodatkowymi były „dmuchańce” dla dzieci. Na poczęstunek i pieczenie kiełbasek zapraszało Koło Gospodyń Wiejskich Wieprzec – Wychody. Organizatorami spotkania byli: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys z Radą Sołecką Wychodów, Koło Gospodyń Wiejskich w Wieprzcu-Wychodach, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem i GZOK Gminy Zamość.

EO